Fotoreportáž: Podzimní procházka parkem
Foto: autorka

Fotoreportáž: Podzimní procházka parkem

10. 11. 2020

Konečně nastalo pěkné slunečné počasí a můj zdravotní stav se trochu upravil, takže jsem se s manželem vydala na procházku do Sadu Milady Horákové. Městský park se nachází na území zrušeného městského hřbitova v Ostravě na okraji nynějšího centra města. Jednalo se o nejvýznamější hřbitov ve městě, některé ostatky byly přemístěny na Ústřední hřbitov, zřízený roku 1961  na Slezské Ostravě. Starý hřbitov byl definitivně odstraněn roku 1979.

Po Sametové revoluci byl prostor přejmenován na Sad Milady Horákové a pietně upraven.

Budoucnost: Hned na okraji parku nad Domem kultury vznikne špičková koncertní hala a naproti přes silnici bude zahajena stavba krajské vědecké knihovny. Celé okolí by mělo být upraveno a park se bude renovovat.

 

 

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Martina Růžičková
Krásně nafocená procházka parkem. Také mě překvapilo stejné sousoší, jaké máme i v pražské Stromovce. To pražské muselo být opraveno, protože před několika lety nějaký vandal urazil postavě chlapce hlavu...
Naděžda Špásová
Na jaře a v létě to tam je určitě moc hezké. Pěkné fotky.
Jindra Hubačová
Park je opravdu krásný , je radost se tam projít. Děkuji za hezké fotky.
Dana Puchalská
Parky na podzim mají svoje kouzlo.... Děkuju.
Marie Seitlová
Krásně jsem se prošla parkem, který trošku znám, ale vždy spěchám a krás jsem si nevšimla. Musím to někdy napravit.
Soňa Prachfeldová
Je fajn, že je vytvářeno hodně zeleně pro lidi.
Jitka Hašková
Krásný park a procházka. Škoda, že tam máte ty kovové lavičky, na tom se nedá sedět.
Marie Doušová
Krásná procházka ,která se povedla hezky nafotit. Dík....
Irena Mertová
Stejně jako Zuzce mi dělají radost všechny íčkařské foto procházky :-)
Daniela Řeřichová
Paní Nováková, děkuji za informaci, nevěděla jsem, že ve Stromovce se jedná o druhé provedení.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...