Fotoreportáž: Mraky
Foto: autorka

Fotoreportáž: Mraky

19. 11. 2020

Letí mraky, letím taky, křídla mám a babu vám dám … raz -  dva - tři, už jdu!

(křičeli  jsme při hře na babu v podvečer s dětmi od sousedů, ale to už je dávno)

Stává se vám to také, vyjdete z domu, pozvednete oči k obloze a s úžasem hledíte na to nebeské divadlo? Nad hlavou vám plují mraky. Někdy nádherné barvy, jindy neobvyklé tvary, pak zase lehounké obláčky a z toho těžká mračna těhotná deštěm. Někdy obloha vypadá, jakoby ji namaloval ten nejlepší malíř, rozmáchlé tahy štětcem a neskutečně namíchané barvy. Pak zase měl malíř splín a maloval podle své duše. Vypatlal všechnu šedou a tmavě modrou barvu.

Podle mě jsou mraky a mlhy z jednoho rance. Mrak ani mlhu nemůžeš jen tak odfouknout, zahnat ani zaříkáváním ovlivnit. Musíš se s jejich přítomností smířit a kochat se. Kochat se, pokud to ještě jde. Do jedné minuty se vejde spousta záběrů, spousta zachycených okamžiků z různých úhlů, a pokud fotografovi pomáhá světlo, vzniknou roztodivné kreace. 

Vybrala jsem ze svého archívu několik fotografií mraků, pojďte se podívat.

A zítra, až vyjdete ven, zvedněte hlavu k obloze, třeba budete mít štěstí …

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 24 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Mraky pozoruji a fotím ráda taky, mám jich také sbírku a velice ráda jsem se podívala na tu tvoji zachycenou nádheru. Na těch prvních dvou snímcích je zřetelná tzv. irizace oblaků - jeden z optických (ohybových) jevů v atmosféře.
Alena Tollarová
Někdy stojím a s úžasem hledím na nebe. Nemůžu jít, protože bych asi někde narazila do kandelábru. Taky mám v archivu "chlíveček", kam si odkládám mraky, že jednou ... ale teď si myslím, že si zaslouží akorát hodit do koše. Nejvíc mě asi bere hned ten první s barvami duhy, to jsem nikdy neviděla. Nádhera!
Eva Mužíková
To se musí umět člověk koukat a stisknout spoušť v pravou chvíli. A to Ty Eleno umíš. Nádhera, až strašidelná.
Vladislava Dejmková
Mraky pozororuji a obdivuji také ráda. Ale takhle se mi je nikdy nepodařilo zachytit. Smekám pomyslný klobouk.
Marie Měchurová
Mraky mám ráda. Když jedeme vlakem z jednoho konce republiky na druhý, tak je často pozoruji (když není zamračeno, nebo hodně slunečno) a nestačím se divit, jak se místně proměňují a jakých tvarů jsou schopny docílit. Nápad, článek i fotky jsou super.
Zdenka Soukupová
Nádherné. Některé fotky mi připadají jako nějaké sci-fi, že to snad ani nemůže být skutečnost. Ale je, já vím, občas i u nás v podvečer je něco podobného k vidění.
Jitka Chodorová
Krásné až úchvatné...
Daniela Řeřichová
Eleno, to jsou mistrovské fotografie. Připomínají mi obrazy Zdeňka Hajného na motivy Písní kosmických.
Eliška Murasová
Jů, to je mraků. Nejúchvatnější pro mě je majestátně shlížející Satýr ve 20.53 na fotce č.8
Hana Rypáčková
To je až neskutečné...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.