Kdy, kde, kdo, jak

Kdy, kde, kdo, jak

4. 12. 2020

Přátelé íčka,
to bych nebyla já, kdy zase po čase si dovolím vás vyzvat, abyste na chvilku odložili pečení a zdobení domu v adventním čase uvařili si kávu, či nalili něco ostřejšího a věnovali chvilku dvěma kvízům, které mě zaujaly.
Protože už je to dávno, kdy jsem znala dosti dobře zákony a problematiku pobytu cizích státních příslušníků na našem území, dovolila jsem si vás oslovit kvízy, které musí krom jiného absolvovat cizinci, kteří žádají naše příslušné orgány o udělení státního občanství.
Po mnoha letech to konečně někoho napadlo, že by se mohlo jít ve stopách Švýcarska, kde k udělení žádosti o občanství se musí skládat hodně tvrdé zkoušky z jazyka, historie, literatury, všeobecného přehledu atd.

Skrytě doufám, že náš stát ještě trochu přitvrdí, tyto kvízy jsou tak trochu čajíček pro ty, kteří tu žijí jako rezidenti více jak 5 let /dříve bývalo 10 a to za mě bych já zachovala, ale na mně nezáleží/ a žádají stát o občanství. Kvituji, že jde alespoň o jeden krok kupředu v této oblasti.

Tak dost slov a můžete začít …...

  http://www.qizy.cz/quizzes/zkouska-pro-ceske-obcanstvi/56/r/5476a393- 961b-41df-bf7d-5add7782551e 

 

Nezapomeňte, kvíz má dvě části – druhá část uvedena na konci úvodního textu jako novinka!!

Tak hodně štěstí, vážení.

Klidný a pokojný adventní čas, ze srdce Hana Nováková

zábava
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Danuše Onderková
Uspěla i když ne na 100 %
Alena Vávrová
Hani, s tou první větou se ztotožňuji, jen bych ji zatím měla v čase budoucím (doufám, že tak do týdne to bude už čas přítomný). Kvíz jsem kdysi už vyplňovala, přesto ani tentokrát jsem to nedala na stopro, ale jen na 90%.
Hana Nováková
Vážení, letos mě vánoce nějak neberou, ale přesto, uklizeno, napečeno. Jen jsem chtěla trochu zastavit vánoční shon a vás nalákat na kvíz. Jsem ráda, že se mi to snad trochu povedlo a vy víte, co jste věděli, ale už asi zapomněli, nebo i co jste nevěděli a dnes víte. Měla jsem to tak i já. Takže, medaile všem, kteří se zúčastnili, aniž by dosáhli na 100%. Mějte krásné dny...
Anna Potůčková
Úspěch, takže bych prošla i když ne na 100%.
Zuzana Pivcová
No, prý úspěch, ale za sto to nebylo. :-D
Dana Puchalská
Stihla jsem to ještě teď. Jupí, prošla jsem.
Dana Puchalská
Hani, zatím jsem se k testu nějak nedostala. Ale zítra to napravím a dám vědět, ano? Hezký večer.... :-)
Jaroslav Kolín
Souhlasím s paní Šimkovou. Zvlášť mladá generace by mohla mít problémy, kdyby si to nemohla vygůglit.
Vladislava Dejmková
Kvíz jsem si udělala, občankou jsem zaslouženě. Ale nebylo to na 100%.
Věra Ježková
Test jsem si udělala. Českou občankou jsem zaslouženě. Některé otázky mi připadají zbytečné – např. o dědictví UNESCO. Kladla bych důraz hlavně na znalost jazyka. Na druhou část testu jsem zapomněla.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.