Vánoční výstavy - vzpomínka na výstavu v Betlémské kapli v roce 2014
Foto: autorka

Vánoční výstavy - vzpomínka na výstavu v Betlémské kapli v roce 2014

20. 12. 2020

Letos je v Praze většina vánočních výstav zrušená, hlavně moje dvě nejoblíbenější - v Betlémské kapli a v Botanické zahradě Na Slupi. Probírala jsem se svými fotkami z těchto výstav v minulosti a nejvíce mě zaujala výstava v Betlémské kapli v roce 2014, která byla věnována zvonům. Velmi mě překvapilo, z čeho všeho se dají zvony, zvonky a zvonečky udělat, k čemu všemu slouží. Ať jsou to kostelní zvony, různé ozdobné zvonečky - skleněné, háčkované, ze šustí, ....., zvonkohry, i na staré školní zvonky si někdo vzpomněl. Potěšte se se mnou alespoň takto, když nemůžeme na výstavu.

V kostelích budou samozřejmě jesličky, různé soukromé výstavy např. papírových betlémů, jako má moje sousedka v Kostele Československé církve husitské na Smíchově v ulici Na Václavce č.p. 117/1, nebo moje kamarádka  Svatava Vizinová v Zábrdí u Husince (asi 1000 betlémů) a mnoho další soukromých výstav v různých městech.

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Irena Mertová
Diky za fotky, hezká výstava..
Helena Přibilová
Děkuji rovněž za krásné fotografie, kterými jste nám připomněla tuto výstavu.
Martina Růžičková
Chodily jsme s vnučkou na výstavu v Betlémské kapli i v Botanické zahradě Na Slupi řadu let. Tu se zvony si pamatuji. Práce zvonařů má pro mě obrovské kouzlo. Vaše fotky mi tehdejší zážitek připomněly a já za to děkuji. Přeji krásné svátky a hodně zdraví a doufejme i výstavy v novém roce.
Eva Mužíková
Tak to je nádherná prezentace Jitko.
Jaroslav Kolín
My tam chodíme s vnuky každoročně, naposled jsme tam byli loni. Letos halt nic. :-( Pěkné výstavy betlémů byly i v kostele P. Marie Sněžné. Tak snad napřesrok.
Alena Tollarová
a já prosím, nechte zvony znít. Pamatujete? Zvonění, to je moje. :)
Daniela Řeřichová
Jitko, děkuji za připomínku a pěkné fotografie. Tam ve tmě se mi nikdy snímky nepodařily. Asi jsme se musely někde potkat, protože vánočními výstavami jsem posedlá.
Anna Potůčková
Na takové výstavě jsem nikdy nebyla. Ráda jsem se podívala alespon na to velké množství fotek. Myslím si, že by mně zcela jistě zaujala. Škoda že do Prahy na podobné akce je cesta daleká.
Hana Nováková
Zvonky mě zaujaly s různou intenzitou, ale výstava jako celek by se mi moc líbila. díky za fotky a přiblížení v článku
Věra Ježková
Jitko, díky za vzpomínku. Výstavy v Betlémské kapli bývaly krásné. I díky prostředí. Chodila jsem tam hodně let. I do Botanické zahrady Na Slupi.

Zpět na homepage Zpět na článek