Dosloužil
Foto: autorka

Dosloužil

17. 1. 2021

Všechno staré, nepotřebné,

musíme přec vyhodit.

To je v našem žití zřejmé,

nebudem nic hromadit.

Vánoční strom splnil funkci

i když svěží stále je,

hodíme ho k popelnici,

vždyť už nepotřebný je.

Za sebou ty staré věci

všechny honem necháme,

nebudeme brečet přeci,

na to čas už nemáme.

Koupíme si nové věci,

zamoříme jimi byt,

spořit přece neumíme,

tak nás nechte všichni být.

Radosti se vytrácejí,

tak slitování nemáme 

a stromeček i jiné věci 

u popelnic necháme.

Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Dnes jsem stromek již musela dát na zahradu, poděkujeme a přispěje na ohýnek. Po roce bude nový zas a zase bude plný krás.
Jana Šenbergerová
Hezky realizovaný dobrý postřeh. Vánoční atmosféru v našem bytě rušíme teprve dnes.
Marie Doušová
Ano, stromeček dosloužil,život nám prodloužil a slza ukápla a stromek dostanou v Zoo zvířátka. Dík ....
VANDA Blaškovič
Pokud vím, tak právě místo u popelnic je určeno k umístění vánočních stromků a k jejich následnému odvozu ke zpracování. Jsem přesvědčena, že s nedostatkem slitování to nemá co dělat. To je můj názor.
Dana Puchalská
Hani,pravda pravdoucí.... Občas se taky nestačím divit co se děje nejen se stromky po vánocích.
Dana Divišová
Pravdivé, vidím všude kolem sebe.
Věra Ježková
Hani, hezké a trefné. Kontejnery jsou blízko našeho domu. Často vidím, co všechno jsou lidé schopni k nim odložit – hlavně, aby to neměli doma.
Hana Nováková
Realita dnešní doby -hezky zveršováno
Irena Mertová
Ano, je to tak....
Hana Rypáčková
Když je dobře oberou a není tam nic závadného, dostanou ho zvířata v zoo koutku a nebo je rozšstěpkují do kompostu. Ale ty s fáborkama se tam válejí, lidé je mají sami odstranit do sběrného dvora.. Někdy si je lidé odvezou a spálí .

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.