Myšlenka

Myšlenka

30. 1. 2021
Nad houpacím křeslem
se prohánějí prachové jiskřičky
 kolébané myšlenky spí
  jen jediná
neodbytně dere se ven
        štěstí pro všechny !
              
štěstí pro všechny??
Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jan Zelenka
Pěkně ztvárněná myšlenka.
Dalibor Polanský
Libuše Křapová: Ano, to je přesně ten účel. Zamyslet se a třeba i začít filosofovat. Přebrat myšlenky a vzít si něco pro sebe. Děkuji.
Libuše Křapová
Vážili, Dalibore. Vždyť i kdyby bylo štěstí pro všechny, nebylo by vždy u všech najednou :-) Štěstí běhá, skáče, má pauzy..., jednou je tam a jednou někde jinde. Ale mělo by postupně a co nejčastěji přijít ke všem. Vidíte, jak jsem z vaší básničky začala filozofovat? Není i tohle účel poezie? :-)
Zuzana Pivcová
Jsme originály a pro každého z nás představuje štěstí něco jiného, i když se jeho náplň může dost podobat. Ta myšlenka tedy je: Jedno univerzální (Univerzum) štěstí pro všechny nebo Každému, co jeho jest? Děkuji za myšlenku.
Jitka Chodorová
Ano, krásné a zajímavé.
Eva Mužíková
Zajímavé.
Jana Šenbergerová
Obě M/myšlenky se mi líbí - báseň i otázka. Vnímám štěstí jako vedlejší produkt vědění. Kdo ví, nemá důvod být nešťastný.
Dalibor Polanský
Dana Kolářová: Ale vážili bychom si toho, kdybychom neznali neštěstí?
Dalibor Polanský
Dana Kolářová: Ale vážili bychom si toho, kdybychom neznali neštěstí?
Dalibor Polanský
Dana Kolářová: Ale vážili bychom si toho, kdybychom neznali neštěstí?

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...