Láska je jen bublina

Láska je jen bublina

28. 11. 2012

Láska je mýdlová bublina,
oslepí barvami duhy,
nepouštěj si ji do domu,
zůstanou po ní jen dluhy.
Láska je mýdlová bublina,
někdy se vrací zpátky, 
ale přijdou s ní pohromy,
jaké nepřeju nikomu.
Láska je mýdlová bublina,
toužíme po její kráse,
než se však nadechnout stačíme,
už ji má někdo druhý.

Láska je mýdlová bublina, 
drž si ji daleko od těla,
nebo, až se ti rozprskne,
budeš mít v očích slzy.
Láska je mýdlová bublina,
vždy znova láká zase,
chvíli se ve výšce vznášíme,
pak nás to dlouho mrzí.
Láska je mýdlová bublina,
má život jenom krátký,
oslepí, uchvátí, ochromí,
pak nemáš nic, jen slzy. 

Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Procházková
Maruško, obdivuji Tvoji všestrannost - malba- fotky - veršování! A vše na velice dobré úrovni - jen tak dál!
Zuzana Pivcová
Myslím, že to nemusíme moc rozebírat ani po stránce verše, ani z hlediska obsahu. Někdo to může vnímat jako lásku obecně, někdo jako jednotlivé vztahy. Ale od ženy, která hodně prožila, je to vyjádřeno krásně.
Jiří Libánský
Každé veršování, které je něčím zajímavé, tvorbu obohacuje. Toto není vyjímkou. Jen jsem se zarazil, když jsem přečetl první řádky, které jsou psané jako běžný verš a očekával jsem stejný verš i v následujících. Tak jsem se zarazil a hledal, kde jsem udělal chybu. Chvíli jsem hledal co s čím se rýmuje, pak jsem měl radost, že jsem to našel a začal číst komentáře. Až při jejich čtení jsem si uvědomil, že nevím o čem báseň je a musel jsem se k ní vrátit.
Olga Štolbová
Jestli je to jen ironie,tak to beru. Láska je přece krásná i když někdy bolí a čas dokáže zahojit,přeju všechno hezké.O.
Jarmila Peerová
Tak to jsem ráda,že je to jen fikce...
Marie Bartošová
No, já to myslela spíš ironicky. Ani ostatní nepodezírám, že by tu chodili na trh s bolestmi a stesky. Jen jsem si tak hrála s nepravidelným rýmem.
Jarmila Peerová
Milá Maruško,toto není oslava lásce,ale bolavé vyznání zklamané ženy.Láska je potvůrka,která si někdy s námi nehezky pohrává.Ale bez lásky se také žít nedá.Tak jen doufám,že to není vlastní prožitek a i kdyby byl,tak přeji brzké vyrovnání se....a pak hlavu hore,život je krátký na dlouhé smutnění.A to přeji všem...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.