Procházka zasněženými pražskými Bohnicemi
Foto: autorka

Procházka zasněženými pražskými Bohnicemi

12. 2. 2021

Únor bílý, pole sílí. Jako kdyby se příroda umoudřila a po letech chudých na sníh se rozhodla nadělovat i ve městech. V pražských ulicích a sídlištích je v zimních měsících o sníh nouze. Když ale napadne a chvíli zůstane, je to pro někoho bílá nádhera, krásná procházka s chřupáním při chůzi, pro jiné prokletý a prosolený marast, pro další práce s odklízením. Jak je komu libo. A pro mnohé přiležitost dívat se okem fotoaparátu. Člověk sice musí dávat pozor, kam šlape, aby se nestal klientem v nemocniční sádrovně, a i když se díky pozornému našlapování procházka prodlouží časově, pohledy na zasněžené cesty, stromy, ploty, lavičky neomrzí. Nepředkládám umělecká díla, ale chci se podělit o obrázky z únorové procházky malým kouskem pražských Bohnic. O obrázky, které se mi líbí a které mi budou připomínat, že zimá krásná je.

Můj příběh
Autor: Jana Vargová
Hodnocení:
(5.1 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Helena Přibilová
Také na pražském Jižním Městě, kde už dlouhá léta žiji, se naskýtají podobné zimní obrázky, dnes dokonce na chvíli osvícené sluníčkem.
Martina Růžičková
Mám zimu ráda a vy jste ji na moc hezky zachytila. Zvlášť detaily se mi moc líbí. Díky za hezkou podívanou :-).
Jan Zelenka
Únor bílý, davy šílí, duše kvílí. Už aby bylo teplo!
Irena Mertová
Hezká zima v Bohnicích :-)
Dana Puchalská
Moc krásné fotky. Je vidět,že i sídliště má jakousi poezii.
Daniela Řeřichová
Moc hezké, pokochala jsem se.
Zuzana Pivcová
Už se těším, až se tu alespoň kousek projdeme. Děkuji.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...