Námraza či ledovka?
Foto: autorka

Námraza či ledovka?

12. 2. 2021

I když se začátkem února v noci z neděle na pondělí změnil déšť ve sněžení, ráno moc sněhu nebylo, ale o to víc bylo námrazy. Auta byla pod příkrovem ledu nedobytná, od rána se ozývalo ťukání, jakoby na sídliště přiletělo hejno datlů.

 dnes-nevyjedu.jpg

 

Na borovici před oknem se ve slunci třpytily zmrzlé kapičky.

 borovice-3.jpg

 

Přes varování v rádiu jsem se odpoledne vydala na procházku.

 louka-3.jpg 

 

Louku rozsvítila spousta světýlek.

 louka-2-1.jpg

 

 Jezírko vypadalo zamrzlé, ale led byl určitě ještě tenký.

 jezirko-5.jpg

 

 Na větvích i stéblech trávy byla vrstva ledu viditelná.

 ledem-obalene-1-.jpg

 

 ledem-obalene-4-.jpg

 

ledem-obalene-3-.jpg

 

Opatrná jsem při chůzi musela být, domů jsem se vrátila bez problémů.

A jaký je rozdíl je mezi námrazou a ledovkou pořád nevím.

Můj příběh
Autor: Irena Drob
Hodnocení:
(5.1 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Puchalská
Perfektní článek s krásnými fotkami....
Irena Drob
Podívala jsem se na různé weby, abych rozdíl mezi námrazou a ledovkou pochopila, ale bez úspěchu. I námraza může vytvořit průhlednou ledovou vrstvičku, i když je nepodstatné, jak to nazveme - oboje může uškodit. Děkuji za pochvaly fotek.
Marie Měchurová
Irenko, já si myslím, že ledovka bývá většinou na chodníku a cestách. Námraza na ostatním okolí - na autech, stromech, větvích, střechách... Hezké fotky, pan učitel by měl radost.
Marie Seitlová
Pěkné fotky.
Eva Mužíková
Povedené.
Zuzana Pivcová
Také dost dobře nevím, jak se co zmrzlého jmenuje. My jsme v dětství v Podkrkonoší říkali zásadně jen "ledovatka". Ale je to jedno, těm Vašim hezkým obrázkům to určitě nevadí.
Naděžda Špásová
Hezké fotky, u nás je sněhu docela dost, venku chodím jak po....., protože se moc bojím, že upadnu. :-)
Martina Růžičková
Pěkné mrazivé fotografie :-).
Daniela Řeřichová
V každém případě fotografie jsou parádní.
Anna Potůčková
Jaký je rozdíl mezi námrazou a ledovkou se půjdu podívat na net, ale jedno vím jistě :-). A tím věděním je, že ledovka je velmi chutný bonbon. Že by existoval bonbon námraza o tom nevím. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.