Modrobílá poezie
Malý kousek štěstí Foto autorka

Modrobílá poezie

15. 2. 2021

Cestujeme do všech koutů světa. Obdivujeme vrcholky velehor, nasloucháme šumění moře, nahlížíme do tajů exotické přírody, ukládáme do paměti mnoho vjemů a prožitků.

A pak se vrátíme tam, kde jsou naše stopy, kde máme své kořeny,  své lásky a bolesti, kde se cítíme v bezpečí. To je náš domov.

Ten můj zúžený na pravý břeh Vltavy, kde padesát let žiji mezi Mánesovým a Jiráskovým mostem. Vydávám se i dál do české krajiny, pokorně naslouchám vzkazu předků a děkuji.

I v pátek 12. února, kdy se  ostrov Kampa vnořil do tiché krásy. Od roku 1169 se mnohé změnilo, ale  prostor pro fascinaci přírodou a lidským umem zůstává napořád.

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Daniela Řeřichová
Milí íčkaři, děkuji za vaše vlídná slova, moc mě potěšila. Ráda jsem se podělila o tu krásu, které se nemohu nabažit.
Irena Mertová
Danielo, to bydlíte v hezké lokalitě, aspoň máte co fotit, pěkné :-)
Jana Šenbergerová
Danielo, fotky skvostné a slova mně blízká, i když do Prahy to mám daleko.
Věra Ježková
Dani, moc hezké fotky. I když modrou příliš nemusím, tady má své místo a líbí se mi. Zdravím tě z levého břehu. :-)
Alena Vávrová
Ač z venkova, tato místa docela dobře znám, ale v zimě jsem tam nikdy nebyla. Moc krásná fotoreportáž.
Vladislava Dejmková
Danielo, parádní fotky vystihující atmosféra. Místa, kde člověk žije, vnímá asi trochu jinak než ten, kdo je navštíví jako turista. I já si zajdu na Kampu ráda, když mám příležitost. Mám s ní spojené jen samé příjemné vzpomínky.
Hana Nováková
Danielo, krátký, výstižný článek a ta fota, nádherná zimní krása spojená s historií nebo obráceně, ale to neva, prostě naše zem, naše Praha, náš domov, naše vlast....
Dana Puchalská
Danielo,ano....p a r á d a...
Jitka Hašková
Díky za tu krásu.
Naděžda Špásová
Danielo, paráda. Víc není, co dodat. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...