Zemřel filosof Jan Sokol
Profesor Jan Sokol. FOO: archiv redakce

Zemřel filosof Jan Sokol

16. 2. 2021

Ve věku 84 let zemřel filosof, pedagog, signatář Charty 77, někdejší poslanec a ministr školství Jan Sokol. O jeho úmrtí informovala Knihovna Václava Havla.

Profesor byl významným českým filosofem, překladatelem filosofických textů, vysokoškolským pedagogem a publicistou. Působil rovněž jako poslanec Federálního shromáždění v letech 1990–1992. V Tošovského vládě byl v roce 1998 ministrem školství. Stal se rovněž posledním protikandidátem Václava Klause ve volbách prezidenta v únoru 2003.

Věnoval se filosofii, konkrétně filosofické antropologii, což je obor zabývající pohledem na člověka a jeho problémy. Podílel se také na novém ekumenickém překladu Bible.

Profesor Jan Sokol krátce spolupracoval také s portálem i60.cz, pro který připravil sérii článků na téma "Senioři píší Wikipedii". 

 

osobnosti
Autor: Jan Raška
Hodnocení:
(5.1 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Byl to velmi chytrý a sympatický pán. Působil také na naší (pedagogické) fakultě. Upřímnou soustrast rodině.
Zuzana Pivcová
Jeden z polistopadových, kterého jsem hodnotila velmi pozitivně.
Lenka Kočandrlová
Nejvíc si z něho pamatuji na tu děsnou rádiovku,co nosil....
Marcela Broumová
Skromný, moudrý, hluboký, srozumitelný. Pouštím si jeho přednášky na YT. Je mi to moc líto.
Daniela Řeřichová
Mimořádně vzdělaná osobnost, lidsky na vysoké úrovni, čest jeho památce.
Soňa Prachfeldová
Měla jsem ho ráda a vážila si jej. Vykonal na zemi kus poctivé práce a díky za to !
Jaroslava Handlová
Byl to člověk se širokým rozhledem, bohatými vědomostmi, velmi pracovitý. Čest jeho památce.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.