Fotoreportáž: Když loví mistři rybáři
Foto: autorka

Fotoreportáž: Když loví mistři rybáři

22. 2. 2021

Mám syna rybáře, toto tiché bláznovství ho drží od útlého dětství. Od šesti let, pokud dobře počítám, tak už skoro 42 let. Kousek od domu protéká řeka Bělá, pstruhový to revír. Bělá je jeho domovská řeka, jeho lovný revír.

Rybáři se o úlovky  nedobrovolně dělí s vodními ptáky. Ptáci vyhrávají na celé čáře. Volavky popelavé, kormoráni a racci, to jsou ti velcí, k nim se přidávají morčáci velcí a kachny divoké. Řeka Bělá je jich tuto zimu plná, až bych řekla, že je na ní poněkud těsno. Vzácně se objeví i ledňáček říční, taky rybář. Mám z toho ptačího světa na řece nefalšované potěšení.

V encyklopedii jsem se dočetla, že například volavka popelavá loví ryby zobákem při brodění, a to tak 10-20 cm velké. Denně jich spořádá až 0,5 kg. Buď jsou v encyklopedii chybné údaje a nebo volavky od jejího vydání značně zvýšily svůj apetit, protože … Víte co, pojďte se podívat do fotogalerie.

Fotografie byly pořízeny ráno 20. a 21. února 2021.

Poznámka: volavka chytila pstruha a racci chytili jelce, to je kaprovitá ryba. Na pstruhových vodách je to škodná a na řece Bělé je přemnožená.

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 23 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Rostislav Mraček
Úžasné fotografie!
Elena Valeriánová
Zdeni , nevím,10-15 m? Asi tak. Zítra se na odkaz podívám, děkuji. A taky děkuji všem, co se koukli a napsali mi slovíčka a taky paní Dejmkové, za hvězdičky. Není na světě ten, co by se zavděčil všem. ☼
Zdenka Žichovská
Elen super!!!!!!. Z jaké vzdálenosti jsi to fotila? Při prohlížení se mi vybavila vzpomínka na předloňské Toskánsko, kde jsem fotila lovící racky. Pokud bys chtěla nakouknout - (https://www.zonerama.com/zdenkafoto/Photo/6063695/220354950)
Irena Mertová
Kormoráni jsou i v Praze na Vltavě - prý těch ryb sežerou strašně moc. Elen, krásná fotoreportáž...
Marie Seitlová
Elen, tak to je úžasná fotoreportáž.
Soňa Prachfeldová
Umíš Elenko.
Anna Čípová
Zírám a nestačím se divit. Elenko, děkuji za přiblížení.
Marie Bartošová
Nemám slov, vše řečeno už níže. Jsi dobrá, Elen. Hodně! Posílám zase dál...
Martina Růžičková
Fantastická fotoreportáž!!! To musel být úžasný zážitek! Jen mi není jasné, kam se ten veliký pstruh do volavky vešel... Dosud jsem si myslela, že tohle umí jen hadi.
Eva Mužíková
Já se na to vyprdnu, to snad ani není možné!!! Eleno, Tebe by si se měla stát členkou nějaké organizace, která sleduje, fotí a natáčí život ptáků... Já tady u nás s bídou vyfotím koníky ve výběhu a kačeny na rybníku. A to ještě nesmí být v pohybu.. UMÍŠ, to je zážitek...

Zpět na homepage Zpět na článek