Už jste si zkusili namíchat doma dobrý drink? 2. díl
Ilustrační fotografie z pixabay.com

Už jste si zkusili namíchat doma dobrý drink? 2. díl

5. 3. 2021

Ano, je tu další díl o domácí přípravě drinků. Minule jsem psala o těch, ke kterým není třeba šejkru ani jiného barmanského náčiní. Ale koktejly lze doma připravit i v mixéru.

Takže, kdo má chuť....  Kalíšek = malý panáček 2cl

1.) Alex koktejl

1 kalíšek koňaku,1 kalíšek kakaového likéru,1 kalíšek šlehačky. Důkladně promícháme a podáváme s ledem.  

2.) Olympia koktejl

1 kalíšek whisky,1 kalíšek curacaa, 1 kalíšek pomerančové šťávy. Umixujeme a podáváme s ledem.

3.) Bahamy koktejl

1/2 l mléka, 2 banány, 5 cl vaječného koňaku, 1 vejce. Banán pokrájíme a spolu s mlékem a vejcem mixujeme asi 1 minutu. Ke konci přilejeme vaječný koňak.

A aby byl článek stylový, uvedu ještě jeden recept. Doporučoval jej v minulé diskuzi Jaroslav.K. a Alena V. nevěřila. Ale je k němu potřeba šejkr.

4.) Dědeček na zcestí

4 cl likéru Praděd, 2 cl Brandy, 2 cl citrónové  šťávy, 1 lžička cukru, led, citronová kůra.  Vše promícháme v šejkru a protřepeme a  přes sítko nalijeme do sklenky a nad "dědečkem" zlomíme kousek citrónové kůry, kterou tam vložíme.

A aby si přišli na své i abstinenti, mohou vyzkoušet i následující dva.

5.) Indický flip

1 dcl studeného silného čaje, 2 dcl pomerančového moštu, syrový žloutek, 1 kávovou lžičku cukru mícháme v mixéru asi 20 vteřin. Na hladinu nakonec nastrouháme trochu čokolády a ještě ji můžeme posypat sekanými mandlemi a rozinkami.

5.) Novgorodský cobbler

Připravíme z 2 dcl pomerančového moštu,1 žloutku a několika kousků ledu. Mixujeme asi půl minuty, nad sklenkou přelomíme citrónovou kůru a ozdobíme řezem pomeranče.

Recepty č.1-4 jsou z mých zápisků a č.5 a 6 z knihy Muž v zástěře z nakladatelství Avicenum.

  

Doufám, že i dnes jsem potěšila milovníky dobrého pití. Na zdraví.

 

 

recepty
Hodnocení:
(4.9 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
ivana kosťunová
Zdá se mi, že dnešní drinky jsou i cenově dostupnější. tak máme zase co vyrábět. Mám dotaz. Pomerančový mošt je totéž jako džus ?
Zuzana Pivcová
Pamatuji si, že jsme i s Marcelou měly období "šejkru", když jsem přijížděla na víkend do Týna, vyráběly jsme si podle Vrabcovy Kuchařky mixované nápoje. Ale to je už víc jak 40 let. Všem zájemcům na dálku přeji dobrou chuť!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...