Fotohádanka ze světa
Foto: autorka

Fotohádanka ze světa

17. 3. 2021

Vážení Íčkaři,

potěšilo mě, že se minulé fotohádání líbilo (https://www.i60.cz/clanek/detail/27600/male-fotohadani-z-domova-i-ze-sveta-rozlusteni). Trochu mě to poňouklo probrat se množstvím fotek, a pár jich vybrat k dalšímu luštění.

Dnes předkládám pět fotografií pojmenovaných od I. do V. Abych luštění usnadnila, přidávám pět názvů měst a pět objektů, obojí seřazené dle abecedy, které jsou na fotkách zachyceny. Vaším úkolem je k obrázku přiřadit správné město a správný objekt. Takže by to mělo vypadat asi takto: VI. Vídeň - Prater 

A tady je nabídka:

Města                                                            Objekty

Brusel                                                            Hrabalova hospoda
Budapešť                                                       náměstí Grand Place
Lisabon                                                          Oceanografic
Marseille                                                        ostrov If
Valencie                                                         Torre Belem      

A jako minule, i rozluštění této fotohádanky najdete v následujících dnech.

Fotohádanky
Autor: Jana Vargová
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslav Kolín
Tip pro mlsouny: Když se budete pohybovat kolem Torre de Belém, navštivte tamní vyhlášenou cukrárnu Pasteis de Belém. Mají tam vynikající koláčky téhož jména (https://magazin.travelportal.cz/2017/02/17/pasteis-de-belem-kolacky/). Jen tam je v době prázdnin moc lidí a obsluha poněkud vázne.
Marie Měchurová
Na vlastní oči jsem viděla jen věž v Lisabonu a byla jsem ještě v Budapešti.
Jiřina Jindrová
Někde jsem byla, proto to bylo jednoduché. Budou ještě další fotohádanky?
Jaroslava Handlová
Jen upřesnění mé odpovědi... před rokem 2000 ve Valencii ještě nestála (proto jsem tam nemohla být).
Jaroslava Handlová
Pěkná hádanka. Zdenko, ty,ty,ty !!! :-) (Víme, že víš) Jsem na tom podobně, jako pan Kolín - ale přece jen mi něco chybí!!! Ve Valencii jsem byla naposledy před koncem tisíciletí. Vím, že tam ta stavba je, ale bohužel jsem ji nenavštívila.
Jaroslav Kolín
Pěkné. Tam všude jsem byl, takže to nebyl problém.
Zuzana Pivcová
Neumím to napsat jako Zdena. Tak jen poznamenám, že vím náměstí, Hrabala a ostrov (z filmu).
Zdenka Žichovská
1/5,2/4,3/1,4/3,5/2

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.