Fotoreportáž: Vycházka k řece Odře
Foto: Šárka Nováková

Fotoreportáž: Vycházka k řece Odře

27. 3. 2021

Skončil lockdown v obci a jsou povolené vycházky v rámci okresu. Konečně můžeme na vycházku někam dále, než jen kolem domů. Dohodla jsem se s manželem na vycházce k řece Odře. Výchozí místo jsme zvolili z Landek Parku, který se nachází v Petřkovicích u Ostravy pod vrchem Landek.

Z parkoviště jsme šli po cyklostezce kolem budov zachovalého areálu Dolu Anselm, až jsme přišli k odstavenému rameni řeky Odry. Zde ještě panovala zima, voda byla místy zamrzlá a jarní příroda nebyla nikde vidět. Dále jsme pokračovali po kroutící se stezce, která vedla kolem odstaveného ramena řeky Odry. Cestou jsme míjeli holé stromy, keře různého stáří a kmeny porostlé mechem. Po pravé straně byl strmý kopec, který byl také zarostlý divokou vegetací.

Na konci stezky se nám rozprostřel výhled na řeku. Břeh řeky byl mírně obrostlý stromy a keři, na kterých byla vidět jarní úprava větví. Na protějším břehu se rozkládal areál koksovny. U řeky jsme se dlouho nezdrželi, překvapil nás déšť, a proto jsme se rozhodli pro návrat původní cestou.

Chtěla jsem původně fotografie z jarní přírody, ale doba mi nepřála, tak se aspoň podívejte na ty, které jsem zvěčnila za zamračeného a mrholícího dne.

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Šárka Nováková
Tato procházka navazuje na Landek Park s vrchem Landek, který je národní přírodní památkou a já jsem chtěla vidět také jeho okolí. Děkuji za zhlédnutí a hodnocení mé reportáže.
Alena Vávrová
Určitě zajímavá místa, fotky jsou podařené.
Jana Šenbergerová
Jiné, ale hezké. Jak píše Alen , všude se dá najít i to hezké, jen je třeba se dívat nejen očima.
Marie Seitlová
Pěkná procházka kolem Odry, také ráda u nás kolem ní chodím.
Soňa Prachfeldová
Hezká fotoprocházka - děkuji za ni.
Alena Tollarová
Když se to tak vezme, ono vlastně všechno má svůj půvab. Jen si ho člověk musí umět najít :)
Helena Přibilová
Opuštěné objekty působí smutným dojmem, ale kdo dokáže vnímat krásy přírody, ten je objeví všude.
Martina Růžičková
Děkuji za zajímavou fotoprocházku.
Naděžda Špásová
Tak tam to neznám, fotky jsou krásné a ukazují, že taková procházka, byť s mrholením, člověku udělá moc dobře. Taky mám článek, kde je jara pomálu, ale radost jsem stejně měla.
Rostislav Mraček
Děkuji za krátkou procházku k Odře. U jejího pramene jsem byl mnohokrát, ale plný tok neznám.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...