Tři básně, převážně nevážné
Ilustrace: Pixabay

Tři básně, převážně nevážné

31. 3. 2021

 

AŤ ŽIJÍ DŮCHODCI!

 

Jak blesk spadlý z čistého nebe,

spatřil jsem najednou, má milá, tebe.

Marně se unáším bláhovou nadějí,

že dobrou večeři máš, drahá, raději.

Sexit se nebude, toho jsem prost,

stáří mě přepadlo, jak nezvaný host.

S mládím cos odešlo a já mám vztek,

že zvládnu v pohodě jen vřelý polibek.

V restauraci večeře zažene zklamání.

Ať žijí důchodci, vše je přec před námi.

 

 

DŮCHODCOVSKÉ NOKTURNO

 

 Na stinném břehu jezera,

strach mě sevřel jako kleště.

Pryč bylo kouzlo večera,

když mi řekla, že chce ještě.

 

 

ANO

 

Každému je všeobecně známo,

že dítě nejdříve se učí říkat ANO.

A hodně, hodně času uplyne,

než autority konečně dovolí říci – NE!

A na svět dívá se a informace žádá,

do svého vědomí si všechna první skládá.

 

Když osud člověka naposled vyzve k tanci,

sotva, že dostane ještě čas na bilanci.

A všechna poprvé jak mementem se vrací,

aby zas zmizela, jak nebem tažní ptáci.

Nebe se rozzáří, čas uhasne ti rázem

a zcela jedno je, zda moudrý jsi, či blázen.

Moje poezie
Autor: Jan Zelenka
Hodnocení:
(5 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jan Zelenka
Pane Vrba, morous jsem nikdy nebyl. V životě jsou pochopitelně i chvíle, kdy je člověku zle na duši. Ale vším jsem se protěšil a protrápil až do stáří. Díky za koment.
Martin Vrba
Pane Zelenka, naprosto skvělé a vtipné a já si zpočátku myslel, že jste morous, proč to vůbec vzniklo, to už nevím! Mějte se pěkně!
Soňa Prachfeldová
Co na tom záleží, kolik je ti let ? Když umíš napsat tolik krásných vět ! A obdivovat pořád pěkný svět a milé darovat hezký květ. Co na tom záleží, kolik je ti let.
Jan Zelenka
Ještě jednou všem děkuji za pozitivní ohlasy.
Martina Růžičková
Vtipné verše. Vylepšily mi náladu, díky :-).
ivana kosťunová
Milé jarní pohlazení
Martin Vrba
Moc pěkné a vtipné a drží to verš. Poukazujete na to, že i když už nestojí, tak stojí za to pořád žít, když neochabuje smysl pro humor. Horší ale je, když třeba i stojí a máte i smysl pro humor i na exkluzivní večeři a navíc máte doma i hezkou mladou manželku, protože jste bohatá celebrita, ale za boha si už nemůžete vzpomenout, kde bydlíte a doklady vám právě někdo ukradl na lavičce v parku. Pak musíte spoléhat, že vás domů doprovodí buď „VB“ nebo nějaký paparazzi z Blesku, ale zadarmo to nebude, může se i stát, že vám pak už nebude zase stát.:)
Anna Potůčková
Moc hezké veršování o realitě nás důchodců. Na světě je krásně, ještě že existují básně! Myslím že mnohdy se řekne více básničkou než falešnou hubičkou.....
Zdenka Soukupová
Honzo, to je na cenu za poezii roku. Zase jste potvrdil, že s úsměvem a nadhledem jde všechno líp. :-)
Hana Šimková
Je fajn, že důchodci ještě žijí i když se zmůžou jenom na polibek . Jsou ještě jiné krásné věci, třeba ta dobrá večeře s někým hodně milým.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.