Fotoreportáž: ZPRÁVA O POČASÍ
Foto: autorka

Fotoreportáž: ZPRÁVA O POČASÍ

7. 4. 2021

… duben ještě tam budem!

Je 6. dubna 2021,  za oknem se rozednívá a vycházející sluníčko se stydlivě třpytí v čerstvě napadeném prašanu, v okách čerstvě zamrzlých kaluží. Jeho paprsky neprobudí ani vytrvalé pěvce z ptačích řad. Na čapím hnízdě se ve studené bílé peřině choulí čáp sedící na vajíčkách, ani se nehne.

Všude je užaslé ticho.

Dokonce i ten vzteklý hafan babky Matouškové, který jindy řve jak na lesy, je potichu, zřejmě zalezlý před tím studeným fujtajblem, který sice zdobí, ale zlobí.

Zima se nám směje a světe div se, meteorologům ta jejich předpověď na sto procent vyšla. Zahrádkář v mé duši úpí, ornitolog pláče a fotograf - ten se culí. Duben neduben, jaro nejaro, tu krásu musím zachytit. Škoda, že neumím zachytit TICHO.

Oblékám se do zimní bundy, obouvám teplé pohorky, nasazuji rukavice. Brašna s mým miláčkem přes rameno a věrný obranář Rex, mohu vyrazit.

Dvě ranní hodiny budou patřit jen mně, Rexíkovi a tichu. Užiju si ticha, modré oblohy i krásných výhledů.

Pojďte se podívat na mých ranních pět kilometrů. ČAS: 6:55 – 8:52

 

Upřesnění: hafan babky Matouškové utekl. Babka šla k felčarovi a on se vydal za ní.

Můj příběh
Hodnocení:
(4.9 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Hašková
Krásná procházka, také bych si dala říct.
Alena Vávrová
Nj, fujtajblová nádhera, jak jinak od tebe, Elenko, ale toho čápa je mi moc líto.
Eva Mužíková
Eleno, ještě že ležím v tepličku pod dekou, asi by mne při pohledu na tu zimu zamrazilo. ☺ Ale jinak, je to krása. Reportáž o pohybu psa babky Matouškové, to je třešinka na dortu. Skvělé.?
Zuzana Pivcová
Jsou to úžasné a zcela aktuální fotky z včerejšího dne. Jsi dokonalá reportérka, díky.
Marie Měchurová
Eleno, říkala jsem si, že letos už sníh nechci ani vidět. Přesto jsem nevydržela a musela jsem si prohlédnout ty Vaše krásné fotografie. To ticho z nich přímo vystupuje.
Daniela Řeřichová
Jedním slovem nádhera. Eleno, zachytila jste i TICHO.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...