Něžná fialová
foto:autorka

Něžná fialová

12. 4. 2021

Fialka,
Violka vonná
květinka, křehká a malá,
sladkou vůní omámí
fialové koberce,
co v lese a na loukách tvoří,
provoní dech a vyvolá smích,
hradby ostychu před nimi shoří,
šumění větví něžně napovídá,
bílá i žlutá
 s láskou se snoubí,
fialková 
mystická i tajemná,
harmonii a vyrovnanost
přináší…
„Mé nároky jsou skromné“
v květomluvě znamená.

Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Puchalská
Fialky jsou krásné kytičky. Ale fialovou barvu ne...
Jindra Hubačová
Danuško, děkuji, fialky jsou moje oblíbené květinky.Tu jejich vůni cítím až sem. Měj se hezky!
Jana Šenbergerová
Také je mám ráda. Už se těším, až rozkvetou i u nás. Zatím to vypadá spíše na sníh. Po dlouhé době je u nás pořádná zima. Všechno má zpoždění. :-)
Hana Šimková
Fialky mám také ráda.
Dalibor Polanský
Hezká poetika.
Alena Tollarová
Fialkové mámení je právě na jarní scéně. V pátek jsem šla po silnici a stráňka nad ní byla fialek plná. Na sluníčku opojná vůně provázela moje kroky.
Marie Seitlová
Krásné, umíš pěkně zveršovat o obyčejné, ale pěkné květince. Mám tyto prosté krásky ráda.
Zuzana Pivcová
Fialovou jsem nikdy moc nenosila, ale je krásná, mnozí jistě vědí, že je to barva sedmé čakry. Děkuji za velmi zvláštní poetické vyjádření.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.