Zdánlivě smířená

Zdánlivě smířená

4. 12. 2012

Zdánlivě jsem s rozchodem smířená,
já se klidně vsadím, dávno o tom víš,
vždyť pro tebe to málo znamená,
pro svůj pláč a smutnění v duši mám skrýš.

Není to příběh tvůj,
také tvář svoji mám.

Tak se rozzlobím, pálím tvé dopisy,
zničím zrcadlo, nebude už kdysi,
obraz se rozpadne, dobře to vím,
nechci nic předstírat, roztříštím rám,
najevo smutek svůj dám,
strašně zklamaná a zoufalá.

Myslíš si dál, všechno je báječné,
když můj úsměv vidíš, hlavu vztyčenou,
pocity znát je víc než zbytečné,
chci jen říct, mě nespatříš na kolenou.

Není to příběh tvůj,
také tvář svoji mám.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Mně se to líbí, není to zmatečné, jediná výrazová nesrovnalost v tvrzení je, že ....najevo smutek svůj dám... versus ...mě nespatříš na kolenou....,. Takže, když řádím a brečím v soukromí, zatímco před pachatelem předstírám veselost, nehodí se tam pro to počínání v soukromí obrat "dám najevo smutek", to bych ho dávala najevo sobě, a to se neříká. Ale co se týče psychologie, je báseň naprosto identická s obvyklým počínáním zklamané ženy.
Jiří Libánský
Připadá mi to jako pořádný zmatek. Ale on asi i při rozchodu zmatek v duši a v citech je.
Jarmila Peerová
Všechny rozchody jsou tak " bolavé " a každý si chce zachovat svou tvář i důstojnost,ale je to tak těžké...O to více mě překvapuje,jak pocity zraněné ženy dokáže popsat muž...
Olga Štolbová
Divná báseň,nějak tomu nerozumím,nebo jsem divná já?

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...