Zahrada
Ilustrace: autorka článku

Zahrada

12. 4. 2021

Od podzimu navštěvuji (už půl roku jen on-line) dlouhodobý projekt seniorského studia při Divadle J.Myrona v Ostravě. Domácí úkol tohoto týdne zněl: Vejít rezavou brankou do zahrady a zachytit pocity kresbou, slovy, verši... Tak jsem zkusila. Když jsem obrázek ukázala Dimkovi a zeptala se, co vidí, řekl, že padající hvězdu. Prosím, omluvte ho, neměl brýle :-)

 

Tiše vejdi rezavými vrátky,
opatrně vstoupíš do zahrádky,
zříš jen šero a spadané listí,
ticho a cesty, co nikdo nečistí.
Větve vrby až k zemi se sklání,
svaž je a sedni si k pohoupání.
Probuď tu dětinskou radost z žití,
houpy hou, slunce nad tebou svítí.
Vychutnej kouzlo tohoto místa,
houpy hou, houpy hou, mysl je čistá.
Očistná koupel stačí jen krátká,
vrať se do života a zavři vrátka.
Když budeš mít pocit, že život je ras,
přijď se do zahrady pohoupat zas.

Můj příběh
Hodnocení:
(4.9 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Švancarová
Takhle jsme se houpaly ještě když nám bylo dvacet a svět byl vesele barevný.Ted je také barevný,ale občas to skřípe a nasedat a houpat se už musíme jen opatrně.Ale pořád dál....Veršování také moc hezké.
Marcela Pivcová
Helenko, takový obrázek by mohl být krásnou ilustrací do knížky pro děti. Tak hodně dalších úspěchů, atˇ se Vám daří!
Martina Růžičková
Hned bych se taky zhoupla... :-). Představuji si po přečtení zahradu plnou slunce babího léta...
Soňa Prachfeldová
Helenko jsi talentované děvče. Vše Ti jde od ruky.
Zdenka Soukupová
Tak za tohle jste určitě dostala do žákajdy 1*. Obrázek i básnička jsou moc hezké.
Marie Ženatová
Díky za procítěná slovíčka - ihned jsem se vrátila ve vzpomínkách do dětství...*
Martin Vrba
Krásné a něžné pohlazení na duši.
Daniela Řeřichová
Moc milé.
Libuše Křapová
Helčo, umíš :-)
Hana Práglová
To se ti fakt povedlo. Škoda , že to není na známky.. :)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.