Fotoreportáž: Zelené jaro
Foto: autorka

Fotoreportáž: Zelené jaro

17. 6. 2021

Při čtení článku od Elen Valeriánové „Když se červen ČERVENÁ“ jsem narazila na otázku: „ Kterou barvu si vyberete vy?“ Okamžitě mi naskočila barva zelená. Na internetu jsem našla, jakou psychologii a symbolickou řeč má. Je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Působí uklidňujícím dojmem a pohled na zelenou barvu napomáhá regeneraci a načerpání nové síly. Lidé mající rádi tuto barvu budou více ochotní rozdávat lásku a pomáhat motivovat ostatní.

Pro mne je zelená barva symbolem života. Když začínají vykukovat špičky hyacintů, tak si říkám:“Mám velké štěstí, že jsem se tohoto okamžiku dožila a budu moci sledovat, jak se znovu obnoví život v přírodě“. A také ráda pozoruji, jak se mění odstíny zelené v průběhu jara a léta.

Z velkého množství fotek, které jsem pořídila na letošních jarních vycházkách a výletech, jsem vybrala ty, kde převažuje barva zelená. Jaro bylo určitě barevnější, ale já jsem chtěla ukázat, kolik podob a odstínů může mít zelená barva. Zvu vás na „zelenou“ procházku /snad není příliš monotematická/.

Přeji nám všem krásné letní dny a našim vnoučatům kouzelné prázdniny.

fotografování Moje barva
Hodnocení:
(5.1 b. / 27 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Žádné roční období nehýří takovou škálou odstínů zelené jak jaro. Letos si to obzvláště užívám. Krásné fotky, Aničko.
Alena Tollarová
Já mám zelenou barvu také ráda, navozuje mi klid, pohodu a naději. Vybrala sis dobře a pěkně zeleně se vybarvila :)
Jitka Hašková
Děkuji za překrásnou přehlídku různých odstínů zelené.
Naděžda Špásová
Aničko, pravdu díš. Zelená je teď opravdu všude, taky jsem to na svých současných fotkách zaznamenala. Fotky máš krásné, jako vždy. :-)
Marie Seitlová
Úžasná zelená v mnoha odstínech v přírodě, krásně jsi ji zdokumentovala.
Zdenka Soukupová
Krásné jarní a optimistické fotky. Jen by bylo potřeba, aby trochu sprchlo, aby ta krása neuschla.
František Matoušek
Komu se nelení, tomu se zelení. Pěkné fotografie.
Alena Vávrová
Krásně jsi tu zelenou nafotila, Aničko. Také ji mám moc ráda.
Irena Mertová
Krásné fotky přírody - je znát, jak moc ji máte ráda.
Dana Puchalská
Aničko to jsou krásné fotky. Já mám taky ráda zelenou barvu.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.