Fotoreportáž: Žlutá k létu patří
Foto: Soňa Prachfeldová

Fotoreportáž: Žlutá k létu patří

9. 7. 2021

Žlutá barva.
Je nejjasnější teplou barvou s povzbuzujícím a rozveselujícím účinkem. Je symbolem moudrosti a vysoké inteligence. Podporuje myšlení, povzbuzuje nervy a oživuje paměť. Napomáhá uvolnění, svobodnému vývoji a komunikaci při navazování kontaktů.

Květiny:
Přineste někomu smutnému jasnou kytici plnou žlutých květů a uvidíte, jak těžké je ubránit se úsměvu.

Umění:
Žlutá v umění často zastupuje zlatou a jako taková je symbolem věčnosti. V tradičním západním umění je žlutá barvou bohatství, otcovství, ale též závisti, Jidáše, Židů a synagogy.

Drahokamy a krystaly:
Citrín, jaspis, kalcit, topas.

Žlutá je velice výrazná barva, maximum slunečního záření je právě v oblasti žluté barvy, lidské oko je na žlutou barvu velice citlivé. Z toho důvodu se žlutá používá pro upoutání pozornosti, jako varování a podobně:
Žlutá je (též v přírodě) barvou signální. Nejvyššího účinku dosahuje v kontrastu s černou.
Na semaforu znamená žlutá barva „pozor“, signalizuje brzkou změnu signálu.
Ve sportu žlutá barva slouží pro varování (žlutá karta), při automobilových závodech signalizuje žlutá vlajka výstrahu, auta se nesmí předjíždět.
Vysoce viditelné žluté barvy jsou používány pro silniční konstrukční zařízení, žlutým majáčkem jsou označena vozidla, která by mohla ohrozit okolní provoz.
V Kanadě a USA jsou školní autobusy natřeny na žluto z důvodu viditelnosti a bezpečnosti.

Žlutá k létu patří!                                                                                  

Část údajů použita z Wikipedie

fotografování Moje barva
Hodnocení:
(5.1 b. / 23 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Blanka Lazarová
Pěkně se to tu žlutí. Nejraději bych udělila 5 žlutých smajlíků. Tak aspoň černobílí. :-) :-) :-) :-) :-)
ivana kosťunová
Jak jinak :))
Dana Puchalská
Son'o, paráda.... Jsem ráda,že se opět objevil článek o barvách. :-) :-) žlutá je moc hezká barva... :-) :-) :-) vyloženě rozsvítí jak přírodu,tak i interiér.
Naděžda Špásová
Soni, žlutou mám taky ráda, obsahuje jí i můj šatník. Fotky jsou super, jako vždycky. Hezké léto tobě, Pepovi a tvé rodině. (◕ᴗ◕✿)
Zuzana Pivcová
Soňo, jsou to krásné fotky. Žlutá se mi moc líbí, trochu mě odrazuje pouze to, že v létě žluté oblečení dost přitahuje hmyz.
Jana Šenbergerová
No ano, na tu jsem málem zapomněla a přitom je to pro mě barva pohody a radosti, pokud není moc jedovatá. V šatníku ji nemívám, ale v přírodě ji miluji. A tvoje sluníčkové fotky, Soňo, mě vždycky pohladí a dobře naladí.
Elena Valeriánová
Žluté hlavičky podbělu ohlašují jaro, pampelišky to potvrdí a žluté růže, tak to už je léto. A jasné slunce když se klube taky září žlutou. Žlutá je barva veselá a proto ji mám ráda. Mám žlutou zimní bundu a kdysi dávno jsem měla krásné žluté šaty a slušely mi. Soni, děkuji, že ses přidala. Pěkné fotečky.
Marie Měchurová
Léto bez žluté, to by nebylo léto. Mám ráda žluté růže a upolin. V šatníku jí moc nemám. Hezké.!!
Věra Ježková
Hezký článek. Žluté kytky se mi moc líbí. Jinak žlutou barvu příliš nemusím. :-)
Libuše Křapová
Mám ráda takovou tu sytou, tmavou žlutou. A v přírodě pro mne žlutá znamená jaro :-) Díky za článek, Soňo :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.