Fotoreportáž o letní cestě Českým středohořím
Foto: autorka

Fotoreportáž o letní cestě Českým středohořím

18. 7. 2021

Zajela jsem včera do Levandulové zahrady v Klapý. Připravuji článek i fotky a náhle mi blesklo hlavou, že už se na íčku něco vyskytlo. Ano, autorkou pěkných snímků i povídání je paní Naďa. A záběry máme opravdu dost podobné. Mohu potvrdit, že výlet do voňavé zahrádky je moc pěkný a víno i káva i zákusky, vše s příchutí levandule. A navíc se v Klapý prodávají v této době výborné meruňky.

Nad obcí Klapý se prostírá atraktivní hrad Českého středohoří jménem Hazmburk. Hrad založil v 13.století rod Lichtenburků. Hrad má dvě věže. Černá věž je nepřístupná, Bílá věž ano a na jejím vrcholu je rozhledna a z ní úchvatný pohled do krajiny.

Na polích zlátlo obilí, na některých místech již bylo sklizeno, zemědělci mají nyní napilno. I vesničky se svými zahrádkami září letními květinami a jsou vidět výsledky pilných rukou jejich obyvatel.

Jako vždy i sebekratší putování touto krajinou mě uvádí do stavu pokory a obdivu. Vzdávám hold tomuto nádhernému koutu naší země!

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 26 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Děkuji opětně za milé ohlasy.
Ilona Erika Kolář
Krásné České středohoří.
Jaroslava Handlová
Ach, Středohoří české, ty jsi tak hezké. Soňo, Tvoje fotky taky - krásou přecházejí zraky...
Blanka Lazarová
Tento kout země je mi zatím cizí. Škoda, ale jen do času. Mám to trochu z ruky, ale taky na něj dojde. Ona je ta republika dost velká a určitě je krásně všude. Fotky jsou moc pěkný a přímo vyzývají k návštěvě.
Dana Kolářová
Moc pěkná letní cesta.
Soňa Prachfeldová
Děkuji moc přátelé za milé reakce.
Martina Růžičková
Nádherné fotky krásného koutu naší země.
Eva Braunová
Tady v okolí jsem prožívala krásné prázdniny,vzpomínky na dětství a na rodiče.
Vlasta Ledlová
Krásné fotky, krásné místo. I mě minulý týden přilákalo.
Irena Mertová
Moc hezké :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.