Fotoreportáž: Obyčejná šedá
Foto: autorka

Fotoreportáž: Obyčejná šedá

20. 7. 2021

Symbolika šedé barvy /zdroj Wikipedie/

Šedá je symbolem všednosti a obyčejnosti. Šedý život je výraz pro nezajímavý, průměrný život.

Šedá barva označuje něco mezi zlem (černou barvou) a dobrem (bílou barvou). Šedá zóna je výraz pro pomezí mezi zákonným a nezákonným.

Lidské vlasy ve stáří šediví, takže šedá barva může být chápána jako symbol stáří či vyzrálosti.

Bývá spojována s rozumem a přemýšlením /šedá kůra mozková/.

 

Od začátku měsíce července jsem se během vycházek a výletů zaměřila na šedou barvu. Ve městě je všudypřítomná, ale v přírodě je jí poskrovnu. Z „šedého“ pátrání jsem připravila fotoreportáž a budu ráda, když zaujme.

„Barevné“ focení mě baví, příště vám přiblížím fialovou ve městě.

Přeji příjemné letní dny a fotografům dobré světlo.

fotografování Moje barva
Hodnocení:
(4.9 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Potůčková
Aničko velmi se ti podařil hon na šedou barvu! Umíš se kolem sebe dobře dívat. Nevím zda já bych na šedou barvu v tolika snímcích narazila. Krásné fotky.
Věra Ježková
Pro někoho může být i průměrný život zajímavý, a tedy i šedá barva dobrá. Taky je otázka, co průměrný život je. Kdysi jsem z šedivé vlny upletla příteli a sobě svetr s černým norským vzorem, mamince šedo-růžový vroubkovaný svetr. Ráda jsem nosila úzkou šedivou sukni a šedivé lodičky. Mám ráda i šedou mlhu.
Eliška Murasová
Andulko, zvládla jsi perfektně i relativně nudnou šedou. Jsi ten, kdo se umí dívat a ještě skvěle fotit. Hošíci jsou frajeři, ale též bych se o ně bála. Připomněla jsi mi mé nevábně šedé odrosty, tak jdu barvit.
Vladislava Dejmková
Moc hezké fotky, nejvíce mě zaujaly ty s deštěm a kalužemi.
Jitka Hašková
Je vidět, že všechny barvy jsou zajímavé. Díky za reportáž.
Alena Tollarová
I zdánlivě obyčejná šedá skýtá hodně možností pro dobrého pozorovatele. Dokázala jsi jich využít. Kluci jsou dobří, ať se jim daří! :)
Blanka Lazarová
Přemýšlela jsem o šedé , ale jen z přírody. A té je pomálu. Napadají mě jen šedé vlasy, šedý kámen a nějaké to šedé zvířátko. Tak do toho nejdu. Ale vy to máte Aničko moc pěkné. JInak na oblečení je to často užívaná barva a myslím i oblíbená.
Zuzana Pivcová
Pro mě není šedá o nic horší než jiné barvy, které jsou u řady lidí oblíbenější. Díky, Aničko, za hezké příklady.
Daniela Řeřichová
Aničko, velké poděkování za nabídku šedé v různých odstínech a podobách, jak ji vidí tvé oči. A kluci jsou super sportovci!
Naděžda Špásová
Šedá mi nevadí, naopak, ráda jí nosím.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.