Zruč nad Sázavou s Kapkou štěstí
Foto: Marie Novotná

Zruč nad Sázavou s Kapkou štěstí

10. 8. 2021

Zámek z r.1328 u řeky Sázavy s důležitou obchodní stezkou střežili templářští rytíři. Kolowratové a Kalenicové vytvořili erb spojením svých rodů, který je dodnes erbem města.

V zámku je několik prohlídkových okruhů. Můžete vidět Svět kostiček, muzeum panenek, Muzeum "Od verpánku k Baťovi“, v galerii výstavu, expozici Příběh řeky Sázavy, vodácké muzeum, anebo se projít po zábavně naučné stezce rytíře Miloty z Kolowrat.

Poučná je i naučná stezka zámeckým parkem. Především Schebkové založili zámecký park a přestavěli zámek do dnešní podoby. Hezké posezení je u jezírka baronky Emmy, v kterém je zasazena bronzová Kapka štěstí (já ji neviděla :-)), u které se můžete osvěžit nebo vyslovit přání.

Z doby Kolowratů zůstala věž v těsné blízkosti zámku a je za mírný poplatek přístupná. Při různých oslavách bývá vstup zdarma. Po výstupu spatříte nádherná panoramata, park z výšky a nedalekou rozhlednu Babka.cca 1,5 km).

V parku bývá o víkendech také kulturní program s hudbou.

cestování hrady a zámky
Hodnocení:
(5.1 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Novotná
To jsem také nepochopila,proč se pokládá po rozkliknutí. Při nahrávání jsou dobře.
Anna Čípová
Ve městě jsem byla, na zámku ne. Děkuji za přiblížení. Škoda, že fotografie na výšku se po rozkliknutí "položí".
Alena Velková
Hezký výlet se sladkou odměnou :-)
Jan Zelenka
Moc pěkné. Kdysi dávno jsem tam byl, ale ani hezké fotky mi paměť nevrátily.
Zuzana Pivcová
Jeli jsme tudy pouze jednou na motorce, ale pamatuji si, že to byla hezká cesta. Ráda jsem se dověděla i něco o zámku, moc děkuji.
Soňa Prachfeldová
Moc hezký výlet do míst krásné krajiny s bohatou historií.
Marie Novotná
Děkuji za komentáře .Alčo T.,od 1.8 jezdí do Zruče i PID. :-) viděli jsme autobus Praha Roztyly .
Jaroslava Handlová
Moc pěkné. Těší mě, že jsem se těmito místy mohla procházet společně s Tebou a Jirkou. Byla to krásná sobota a děkuji za milou společnost i odvoz domů.
Helena Štěpánková
Moc pěkné fotografie
Eva Mužíková
Díky Maruško za hezkou prohlídku.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...