Hádanky aneb provětrejte své mozkové závity!
www.pixabay.com

Hádanky aneb provětrejte své mozkové závity!

8. 10. 2021

Hádanky jsem už dlouho nedávala, tak jsem tentokrát připravila dokonce čtyři kousky různé obtížnosti. Pokud máte hádanky rádi, zkuste se s nimi trochu poprat. Jsou seřazené od nejlehčí po nejobtížnější.

1. Slon

Co je stejně velké jako slon, ale vůbec nic to neváží?

 

2. Osmičky

Uměli byste napsat osm osmiček tak, aby jejich součet dal přesně tisíc?

 

3. Povolání

Sejdou se tři muži v hospodě u piva a povídají si. Najednou se jeden z nich zarazí a řekne: "To je zvláštní. Každý z nás se jmenuje jinak a zároveň každé z našich příjmení je povoláním jednoho z nás. A druhý muž mu odpovídá: "A ještě zajímavější je, že ani jeden z nás nemá stejné příjmení jako povolání." Na to se ozve ten, který je řezníkem v nedalekém řeznictví: "No vidíte, to máte pravdu, pane Zámečníku!".

Jaké povolání vykonává pan Truhlář?

 

4. Čísla v tabulce

 Podaří se vám najít chybějící čísla v následující tabulce? (tohle opravdu není jednoduché!!!)

 radaciselmv.png

 

Prosím, abyste svá případná řešení v komentářích jen "naznačovali" a umožnili tak řešit hádanky i ostatním zájemcům.

Řešení hádanek popíši v komentáři dva dny po zveřejnění příspěvku.

 

Použité zdroje:

www.funnyriddles.com

www.hadanky-a-hlavolamy.webnode.cz

www.pinerest.cz

Fotohádanky
Hodnocení:
(4.5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Velková
Hezké hádanky...č.2, 3 a 4 jsem měla hned, ale na tu jedničku jsem nemohla přijít...asi jsem si seděla na vedení :-))
VANDA Blaškovič
Mne zase tyto hádanky baví. Je to pro mne zábava, na nic netlačím a už se těším, Vladko, na další. Čím těžší, tím lepší. Děkuji a ahoj!
Antonín Nebuželský
Dnes už mě tyhle hádanky nebaví. Jak říká manželka "to musíš logicky"... Prostě se mi nechce, spíš si spoustu věcí pamatuju, občas se přihlásím do nějaké soutěže, abych věděl, "jak na tom jsem ", na n nic už netlačím. :-)
Jana Šenbergerová
Nakonec jsem zůstala jen u té jedničky a trefila se. Vando, jsi dobrá! Jednoduché, pokud člověk objeví, jak na to. Trojkové hádanky mě nebaví - asi proto, že tuto logiku postrádám. Na osmičky jsem zapomněla, ale pochybuji, že bych si s nimi poradila, i když někdy sama sebe překvapím. Díky za řešení. :-)
VANDA Blaškovič
Tak dobře...:). Sečetla jsem vždy dvě po sobě jdoucí čísla v sloupečku a u 1. sloupečku jsem ještě od tohoto součtu odečetla 1, u druhého odečetla 2. Toť vše...:)
Vladislava Dejmková
Vando, klidně popiš, já jsem to vyzkoumala asi dost složitě.
VANDA Blaškovič
Pokud budeš chtít, lehce popíši s použitím jedničky a dvojky.
VANDA Blaškovič
Vladko, tak já tedy mám úplně snadný systém výpočtu.
Vladislava Dejmková
Hádanka 4: výsledky jsou opravdu 62 a 39. Zkusím popsat, jak se k tomu dojde. Snad to bude srozumitelné. 3+1=4; 12+1=13; 14+1=15; 25+1=26; 38+1=39. 14-12+1=3; 25-14+1=12; 38-25+1=14; 62-38+1=25.
Zuzana Pivcová
Vlaďko, myslela jsem si u jedničky jednak na možnost postavy slona v životní velikosti v zrcadle nebo vleže obkreslené jeho celé tělo (obrys) na nějaký papír. Stín může být zkreslený - viz dlouhé nohy atd.??? Dvojku jsem měla stejnou, tři osmy, dvě osmy a pak třikrát za sebou jedna osma. Zbylé 2, jen 39 vpravo, vlevo 27 je asi chybně. U zaměstnání mi vyšel opravdu řezník Truhlář, ale už nevím, jak, podle toho, kdo se bavil, kdo se pak ozval...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...