Poznej toto zajímavé nádraží
FOTO: Marie Měchurová

Poznej toto zajímavé nádraží

31. 5. 2022

Jedno z nejkrásnějších nádraží v České republice leží nedaleko hranic s Rakouskem uprostřed nádherné krajiny s krásmými historickými stavbami. Na toto nádraží jezdí vlaky jen v turistické sezóně.

Budova železniční stanice byla koncem 19. století přestavěna podle návrhu Lichtenštejnského stavitele a byla při tom použita glazovaná keramika vyráběná v cihelně Poštorná.

Nápověda:  Název nádraží = máme to skoro všichni v kuchyni. 

 

 

 

 

 

Fotohádanka
Hodnocení:
(5.1 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Martina Růžičková
Bezva hádanka! Já jsem vedle, jak ta jedle! :-D
Jana Šenbergerová
Určitě jsem tam byla, ale bez nápovědy bych to asi nevěděla.
Daniela Řeřichová
Maruško, na tomto půvabném nádraží jsem nebyla, ale jinak toto proslulé místo znám dobře. Nápověda je skvělá - moje babička tu věc neměla, zpočátku se vyráběla jen v bílé barvě a dnes je v široké barevné škále.
Anna Potůčková
Maruško vynikající nápověda, že ji tu věc má každý v kuchyni. Když jsme bydleli v paneláku, tak jsme tu věc měli na chodbě.
Helena Votíková
A to je dobrá nápověda, jenže těch věcí tam je... :-). Tchyně pocházela z Poštorné, tak jsem si mezi dveřmi do kuchyně vzpomněla, kam nás brala na výlety.... a mám název nádraží.
Marie Měchurová
Naďo, nejsi sama, já už se bojím položit prst na mobil.
Naděžda Špásová
Já se z těch hvězdiček fakt picnu. Marie, omlouvám se , má tam být *******.
Naděžda Špásová
Dalo mi to zabrat , ale našla jsem to, ta věc v kuchyni mě fakt nenapadla a to máme dvě. Nádraží je krásné. Malá nápověda, hledejte výrobce kachlí.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.