O Novém roce
Ilustrační foto: pixabay.com

O Novém roce

11. 1. 2017

I sešel měsíc prosinec na post z nejnižších a zavřel za sebou dveře;

Junák leden, švarný a srdnatý, zase naopak otevře okenice dokořán a vpustí mezi nás nový, dlouhý rok.
Hned do domu zvaného věk vběhnou nové, čiperné vteřiny a začnou se prohánět našimi skutky.
To jenom my, lidé, si myslíme, že se odečítají a skomírají spolu s námi.
Klam a mam lidských pošetilostí.
Tak, jako se stále obnovuje jaro, léto, podzim, zima v koloběhu času, tak hostí nás Věk v svém srdci- domě.
Je jenom na nás, jak svůj dům určený k přežití zemskému udržíme čistý.
Čas, ten se neohlíží; jde si dál a dál, poutník životem nadzemským, a usmívá se našim bludům, že ho překonáme v běhu.
Dobré ráno! Volám z okenice Nového roku a rozhlížím se zvědavě po rozpustilých vteřinách, které mě nevnímají a honí se. Cestou nabírají do džbánečků skutků a přilévají je do studánky minulosti.
Kdo ví, kolik dobré vody z ní budou pít ti po nás, či kolik kalu z ní vyloví...
Dobré poledne.

Moje próza
Hodnocení:
(5.1 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Jiřinko, to je nádherně podaná báseň v próze, obdivuji.
Lidmila Nejedlá
Pravda pravdoucí, paní Jiřino. Ať těmi okenicemi k Vám proudí co nejvíce světla.
Zuzana Pivcová
Právě tak jako před několika lety, kdy já jsem se tu teprve rozhlížela a ještě nebyla zvyklá psát k článkům vzkazy, je Vaše úvaha plná moudrosti a nadčasového přístupu k životu a Vesmíru. jehož jsme malou částečkou.
Alena Tollarová
Prošla jsem se, paní Jiříno, Vaším profilem a zjistila, že jste tu byla, resp. přispěla článkem, naposledy v roce 2012, kdy jsem o i60 neměla ani zdání. Je prima, že jste se vrátila a doufám, že si od Vás zase něco přečtu. Krásný rok 2017.
Anna Čípová
Přeji hodně dobrých skutků a krásný rok 2017.
Soňa Prachfeldová
Krásně poeticky podáno - přeji též dobré ráno, dobré poledne, dobrý večer a ať vteřiny posbírají více těch dobrých skutků, které tu po nás zůstanou , do džbánků.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.