Spolek Doteky naděje a senioři Dobruška ve škole
FOTO: Růžena Marková

Spolek Doteky naděje a senioři Dobruška ve škole

4. 6. 2022

Včera ráno jsme měli se spolkem převáděčku Jak se žije postiženým mezi námi ve škole v Albrechticích nad Orlicí. Ve škole nás mile přivítali paní učitelky. Nabídli nám kávu, velice dobrý desert a každá žena dostala růžičku od dětí.

Přichystali jsme 4 stanoviště. Jedno měl na starosti Pán Petr Tojnar, který předvedl dětem věci které ulehčují nevidomým lidem se orientovat ve světě vidoucích lidí, kupříkladu osobní váhu, hodiny, nebo jak zjišťují barvy a podobně. Druhé stanoviště měla na starosti Irena Plodková, která dětem říkala jak nalévají nevidomí tekutiny pomocí takzvané hladinky, děti dostali klapičky, aby neviděli a všichni si vyzkoušely pohmatem poznat předměty , nalít do sklenice vodu a také se podepsat podle šablonky.

Další se stanoviště měl Jiří Plodek, který dal dětem klapičky a učil je chodit kolem překážek.
Taky se k nám připojil pán na vozíku, ten předvedl dětem jak se pohybovat na vozíku a děti si to vyzkoušely.

No a já jsem předvedla dětem psací stroj pro nevidomé, trochu jsem jim řekla něco o tom jak na svět přišlo Braillovo písmo. Každé z dětí si potom zkusilo napsat své jméno, které jsem jim vystříhala, aby mohly ukázat doma rodičům jak vypadá jejich jméno v Braillově písmě. Dětem se dopoledne velice líbilo. S dětmi jsme se rozloučili kolem dvanácté hodiny.

Hodnocení:
(5.1 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Martina Růžičková
Díky za zprávu o akci, která zasluhuje velké díky.
Soňa Prachfeldová
To byla krásná a lidská akce Růženko ♥
Alena Vávrová
Růžo, dík za zprávu o vaší další záslužné akci pro povědomí o postižených lidech mezi škol. dětmi a také za to, že nezapomínáš na íčko!
Alena Švancarová
Lidé s hendikepem jsou úžasně silní lidé ,máme se od nich co učit.
František Matoušek
Velice zajímavý článek, který ukazuje, že jsou mezi námi lidé, kteří jsou ochotni věnovat čas pro druhé. Vážím si těchto lidí.
Marie Seitlová
Zajímavá akce Růženko, je třeba dětem ukazovat, že někdo to má v životě těžší, ale může se i tak radovat.
Naděžda Špásová
Je to velmi záslužná činnost a obdivuji každého, kdo se tomu věnuje. :-)
Daniela Řeřichová
Moc děkuji za sdílení dobré zprávy o propojení našich světů. Potřebujeme se navzájem. Přeji další milá a užitečná setkání.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.