Pouť krojovaných na sv. Hostýně
Všechny fotografie: Anna Potůčková

Pouť krojovaných na sv. Hostýně

13. 6. 2022

Již po páté se tuto neděli uskutečnila pouť krojovaných na Sv. Hostýně. Byla to pouť v hanáckých krojích, a moc se vydařila. Této akci velmi přálo počasí, na nebi ani mráček, nádherná blankytná modř a sluníčko svými paprsky hřálo každého kdo se pouti zúčastnil.

Já sama jsem tu strávila pětihodinový pobyt. A bylo na co koukat. V krojích byli i ti nejmenší a moc jim to slušelo. 

Když šel hlavní průvod tzv. proceství s křížem a soškou Panny Marie, kterou nesla děvčata ve věku tak okolo 10ti let byla jsem na měkko. Krása krojů je snad nepopsatelná a kroje patří k naší tradici. Když jsem viděla to množství nádherných krojů na dětech, dívkách a chlapcích, na ženách a mužích vnukla se mě myšlenka, že toto musí pokračovat navzdory tomu, že tu v naší malé zemi máme spoustu emigrantů, utečenců různých národů a národností. Nenechejme si vzít naše tradice, naše zvyklosti a nedopusťme, aby naše kroje někdy zapadly v zapomnění.

A protože byla otevřená také rozhledna, tak jsem toho využila a byla jsem až na vrchu, abych vyfotila především vesnici, ve které bydlím. Tentokrát vyhlídka byla s docela velkou viditelností do širokého okolí. Je jen škoda, že nebyl k dispozici dalekohled, který tam byl v lonském roce. 

Myslím že dalších mých písmenek není třeba, fotografie snad sami řeknou vše podstatné. Budu-li zdravá, schopná pohybu, tak příští rok určitě zase na tuto pouť pojedu, neboť to stálo opavdu za to. Při těchto akcích je vždy hodně důležité počasí. Jen to a zdravotní stav mé plány může změnit. 

pouť tradice
Hodnocení:
(5.1 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Velková
Moc pěkné!
Marie Měchurová
Příští rok si tu krásu nenechám ujít. Fotky jsou jako od profesionála.
Jaroslava Handlová
Tradicím fandím a za krásné fotky z posvátného místa děkuji.
Jarmila Komberec Jakubcová
Aničko také se mi líbí udržování tradic, dík za zajímavý článek a hezká fota.
Jan Zelenka
Aničko, pěkný článek i fotky. je dobře, že se lidové tradice udržují a předávají dál.
Eva Mužíková
Aničko, Ty jsi nezmar. Tolik krásných fotek, to se Ti opravdu povedlo, to musela být nádhera.
Blanka Lazarová
Ani, pěkná tradice a pěkná podívaná. :-))
Soňa Prachfeldová
Moc krásné Aničko. Líbí se mi, když se nezapomíná na tradice .
Martina Růžičková
Také se připojuji s díky za tu úžasnou podívanou.
Alena Švancarová
Děkuji Aničko,ráda jsem se podívala,neznám takovéhle slavnosti a věřím,že to musí být zážitek a na co se dívat.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.