Vztahy a chemie
Ilustrační foto: Pixabay

Vztahy a chemie

27. 7. 2022

Chemii mám rád. Ve škole jsem měl anorganickou, organickou, fyzikální a z analytické chemie jsem maturoval. Těm velmi rozumím. Z té lidské jsem někdy zmaten. Nemyslím tím, jaké kdo vypouští chemické látky, ale té ve vztazích.

Vůně přitažlivosti jsou především doménou žen. Někdy to jde až tak daleko, že strkají čumáček partnerům do podpaždí nebo čichají k jejím použitým kusům prádla, kterým krmí pračku. Chemie má své souvislosti. Partneři na sebe neustále myslí a ženám hrají v podbřišku motýlci kankán. To vše je nutné při nastartování vztahu. Zařídila to příroda, abychom nevymřeli.

Tyto chemické reakce, ale působením času slábnou. Někteří z nás by chtěli, aby tento stav trval věčně. Stačí se podívat na různé poradny po internetu nebo v ženských časopisech, kam se ženy na toto téma obracejí. Jeden z nejčastějších dotazů je: "Manžel mě přestal přitahovat a je mi nepříjemné se s ním milovat“.

Já to nechápu. Když plodili své potomky, tak ji muž přece musel přitahovat! Když chemie přestává fungovat, tak hledají něco nového, cyklus se opakuje. Vztahy se řetězí a nakonec skončí jako singl. Pro někoho je to příjemné. Je plno žen, které jsou s partnerem spokojeny, i když vášeň slábne. Nikoho nehledají a své chlapy stále milují.

vztahy a sex
Hodnocení:
(4.8 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Faldynová
Patřím mezi ty, kdo se v chemii, fyzice a fyzikální chemii vyznají lépe, než ve vztazích - ale když jsem do hlavy dostala Mendělejku, snad se mi tam vejde i pár chytrých informací o vztazích. O vztahy je třeba pečovat, moje děti to pochopily a na jejich rodinách je to vidět. Nechat s sebou cloumat vůněmi cizích lidí není moc zodpovědné. A o zodpovědnosti to je. Nevezmu si na svědomí zkazit život partnerovi a dětem. A dost často i sobě.
Marie Měchurová
Tak už v životě chodí, že s přibývajícím věkem sexuální touhy slábnou. Je ale důležité aby zůstala láska a přátelství.
Martin Vrba
Na to téma, kdy vůně partnera hraje roli při prvním seznamování, jsem viděl před lety několik populárně vědeckých filmů, kdy ženy očichávaly upocená trička mužů a pak zase muži upocená trička žen, bez toho, aby se fyzicky viděli. Pak proti sobě i stáli v řadách muži a naproti ženy. Pak spolu vedli krátkou debatu asi deset minut, každá s každým mužem a opačně. Pak měli označit své protějšky, které jsou jim sympatické a skutečně se potvrdilo, že i vůně (zápach) hraje při výběru partnera také svou roli, ale i pohled z očí do očí toho hodně napoví. Ano - první pohled hraje velkou roli. Když to ve vztahu pak ještě potvrdí dobrý pocit z fyzického mileneckého vztahu - ze sexu, tak je zaděláno na dobrou "LÁSKU" - "ZAMILOVÁNÍ". Ale to samé, co pomohlo tomuto vztahu, může ten vztah i ukončit, protože nám může zavonět zrovna tak jiný partner, i ten může mít tak krásné oči, i on může být ve všem tak okouzlující a v dnešní době, kdy lidé během dne poznají například v souvislosti se zaměstnáním desítky lidí za den, je nemožné si myslet, že by se to nemohlo stát. Když máme toho svého - tu svou doma, tak ho (ji) po čase vidíme v domácím prostřední v neupraveném stavu, v oblečení, které není zrovna určené na módní přehlídku, kdežto v zaměstnání nebo ve společnosti, ale i na ulici narazíme na lidi většinou jen upravené a doslova načančané a všechny atributy toho posuzování - toho povrchního posuzování zůstávají ale stejné. S normálním chlapem, ale i s ženou to samozřejmě "cloumá" (zahnout - nezahnout) - příroda pořád funguje a té jde hlavně o plození těch dětí a alimenty a sňatky a rozvody si vymysleli lidé. Pak si například ten chlap musí pomoci tím, že si řekne tato je moc taky pěkná, ale se svou manželkou mám dvě krásné děti a ať si tato voní někomu jinému - já budu věrný té své. To samé si má říct ta manželka, když potká jiného přitažlivého muže. Že se tak ale neděje, tak o tom bylo a ještě bude napsáno mnoho komedii i tragédií. To, že v manželství - i ve věrném manželství po čase ta sexuální vzájemná přitažlivost uvadá - tak to je přeci také zájem přírody nechat už ty lidi odpočinout a ženám to zatrhne i z důvodu, aby se nerodily děti poškozené a nastoupí u nich menopauza. Ale pozor - v začátcích to není nemožné - a tak dostanou nechtěný dáreček od přírody - mimino, o které se dříve pokoušely třeba mnoho let. V 52 letech mi moje podřízená oznámila s neskrývanou radostí, že si mám hledat náhradu, že jde na rizikovou mateřskou. Pro informací jsem na internetu vyštrachal, že dosud nejstarší maminkou se stala žena v roce 1776 v 82 letech (už ale rodila 13. dítě).Komu v té době zavoněla - o tom článek není. :) Všechno se mění civilizací. Dříve bylo naprosto přirozené, že se člověk při fyzické práci potil a jeho pot lidé tedy tolerovali. Říkalo se dokonce, že správný chlap má trochu smrdět. Dnes se to už netoleruje a tak k nám chodí do bytů i navonění čističi kanalizace. A asi je to dobře, manželka mne málokdy zapomene upozornit, když odcházím z domova, zda jsem se navoněl, asi jí už smrdím, a tak jsem byl vyhodnocen i asistentkou zubaře, že jsem jejich nejlépe vonící pacient. Značku parfému neprozradím - chci být alespoň v něčem ještě jedničkou. Já dodal, že asi i nejvíce se zubaře bojící. Jo - musím se objednat taky na tu zubní hygienu - to jsou ty nechtěné ale také lidské vůně - ještě jsem nenašel člověka, kterému by voněl zkažený zub nebo zubní kámen Tak jen hezké přitažlivé vůně. Pane Berko, díky za pěkný článek!
Lenka Kočandrlová
Nojo,nic není,jak bývalo....Dnes už se dva neberou,protože se milují a voní si,ale obvykle zvítězí jistota peněz,možnosti do budoucna a pragmatismus. Každý se dnes šplíchá a matlá deodoranty a voňavkami,až ta přirozená vůně zaniká a ti,co příliš něčím smrdí (kromě majetků ovšem),ti nemají nárok.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.