Putování Šumavou
Všechny fotografie: Jitka Mošovská

Putování Šumavou

19. 7. 2022

Blížil se den "D" jubielní sraz třídy ve Vimperku. Tak tedy nasedám do vlaku a hurá na Šumavu.

Ve vlaku si musíte zadat a vytisknout jízdenku sama (nasadit brýle a mít drobné). Pojedu-li vícekrát, bude to v pohodě. Přijíždíme do města s předstihem, těším se, že budu moci zajímavé domy a zákoutí vyfotit. Byla sobota, téměř všude klid, připadalo mi to, jako v lázeňském městě. Zasedla jsem do kavárny na zmrzlinu a rozjímala, vzpomínala. Tady byly taneční, vedle v kadeřnictví účes, tady jsem mamce koupila povlak na polštářek. V obuvi jsem pod pultem měla schované barevné froté ponožky. Pamatujete na ně? S panem profesorem jsme modelovali různé obrazy (nedávno doma při bílení jsem na jeden přišla). HEZKÉ a MILÉ!

Odcházím z kavárny a již vidím hlouček děvčat, jak se shromažďují, mávám na ně a ještě chvíli čekáme. Sešlo se nás 16, z toho již dvě nežijí. V hotelu zasedáme, šveholíme a nakonec povečeříme. Byl to prima den.

Další zastávkou byly Hoštice a víte proč? Moje známá, tam prodává v krámečku na návsi. Hoštice jsou známé z filmu SLUNCE, SENO od režisera Zdeňka Trošky. Tak tedy se stavím nejprve u ní na kafíčku a ona mi poví směr. Nabízí mi pohledy z filmu a dává razítka a jdi se poohlédnout, pan rejža je v hospodě. Tak tedy vyrážím, v předzáhrádce si dávám pivko a čekám a čekám... No nic se nestane jdu dovnitř. Omlouvám se, zda by se podepsal a vyfotil pro náš internetový portál. S radostí a ochotou!

cestování Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Jitko díky za zajímavý článek. Na fotce Ti to moc sluší.
Soňa Prachfeldová
Vimperk je pěknej do kopce a Hoštice nikdy neopomenu navštívit. Jsou tam všude tak kouzelná místa.
Alena Vávrová
Až do Vimperka jsem se při putování Pošumavím nedostala a zámek byl v té době prý zavřený. Měla jsem odtud milé letní hosty, jezdili pravidelně na Mácháč. Jak vidno, je to pěkné město. Jitu, dík za sdílení.
Martina Růžičková
Ve Vimperku a v Hošticích jsem nebyla, podle fotek je tam moc hezky. Díky za pěkný článek i usměvavého pana Trošku. :-)
Blanka Lazarová
Pěkný výlet se vzpomínkami. :-)
Jitka Hašková
Hezká vzpomínka i fotodokumentace.
Dana Puchalská
Jitko, čtu a mám radost. A děkuju nejen za hezký článek,ale taky za fotky. Šumava je super. Ano,sekne Ti to..... :-)
Anna Potůčková
Hezký článek ale hlavně bezva fotky! A s Troškou Ti to na fotce sluší!!!
Naděžda Špásová
Ve Vimperku jsem byla, když jsem pracovala na Barrandově, spali jsme v hotelu Zlatá hvězda. :-) Předloni jsme se tam jeli podívat, když jsme byli v Blatné. Hoštice jsme také navštívili, ale pana režiséra jsme nepotkali. Hezké fotky.
Jan Zelenka
Moc pěkné. Toto město bohužel neznám, ale celá Šumava je pěkná. Měli jste štěstí na Trošku.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.