2. Mezinárodní výstava mečíků na zámku v Holešově
Všechny fotografie: Marie Měchurová

2. Mezinárodní výstava mečíků na zámku v Holešově

2. 8. 2022

Poslední červencový víkend na zámku v Holešově patřil pěstitelům mečíků. V barokních prostorách vystavovali pěstitelé až 1000 odrůd těchto barevných květin. Výstavu uspořádala Základní organizace Českého zahrádkářského svazu za podpory Městského kulturního střediska. Nejvíc vystavovatelů bylo ze Slovenska - celkem 11, 7 z Čech, 4 z Polska a 5 pěstitelů bylo z Moravy. Opravený velký zámecký sál umocnil krásu mečíků, ale i lilií a jiřin, které přivezli zahradníci z Polska. Květiny byly vystaveny i na chodbách a oknech.

Když jsme přišli na výstavu nesměl mi na krku chybět můj fotografický přístroj Canon. Při prvním pohledu do sálu se mi zatajil dech a rychle jsem nastavila clonu a čas. První cvak a nic. Potom mi došlo, že baterka do foťáku je doma v nabíječce. Ještě, že vymysleli chytré mobily, a já Vám tak můžu zprostředkovat tu nádheru. Mečíky miluju.

 

 

 

příroda výstavy
Hodnocení:
(4.9 b. / 24 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Tolik nádhery pohromadě. Moc hezké.
Jan Zelenka
Parádní výstava.
Jarmila Komberec Jakubcová
Mečíky jsou nádherné, mám moc ráda. Letos se mi podařilo, že mi vykvetly 3 kousky. Muselo to být krásné chodit mezi rozkvetlými mečíky.
Naděžda Špásová
Jiřiny jsou taky krásné, vždycky si vzpomenu, že do nich strašně rádi lezou škvoři.
Naděžda Špásová
Maruško, to je nádhera, mečíky mám taky ráda, ale na naší zahradě se jim moc nedaří. Paráda.
Alena Vávrová
Jsou to překrásné květiny, občas je mívám na zahradě také. Musela to být pastva pro oči.
Helena Přibilová
Děkuji za zprostředkování překrásné výstavy v nádherném zámeckém prostředí.
Elena Valeriánová
Mečíky jsou nádherné, na zahradě je nemám, tak alespoň Tvým článkem jsem se s nimi potěšila.
Alena Tollarová
To jsem ráda, že jsem nemusela vybírat vítěze! To musí být při tolika druzích a barvách přetěžký úkol :)
Věra Ježková
To musela být krása!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.