Festival planet - 2.část
Všechny fotografie: Blanka Lazarová

Festival planet - 2.část

13. 8. 2022

V červenci jsme mohli v Brně na Kraví hoře vidět model Slunce.

V srpnu se nám představily všechny 4 planety : Terralóna (Země), Lunalón (Měsíc), Marsmeloun (Mars) a Heliosféra (Slunce), které nám byly postupně po jedné představeny v minulých třech letech.

Celý týden se mohli návštěvníci Brna i samotní Brňáci při procházce v parku kolem Planetária od 14.00 do 23.30 hod. kochat pohledem na tyto krásné desetimetrové modely. Pracovníci planetária je každý den nafukovali znovu.

První byl vystaven v roce 2019 Lunalón u příležitosti 50. výročí letu na Měsíc. Za jeden víkend jej vidělo 8 tisíc lidí. A letos v červenci se na Heliosféru přišlo podívat odhadem 30 000 lidí. A kolik lidí tu bylo o srpnovém týdnu, to je zatím ve hvězdách.

https://www.youtube.com/watch?v=wWNG3rdn_zI&list=PL36P0mRjRs5D3SoWcBTSlAv-N0OeWm8UF&index=40

fotografování příroda
Hodnocení:
(5.1 b. / 20 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
To je přímo fascinující, také bych ráda viděla. Díky Blanko.
Martina Růžičková
Astronomové připravili opravdu zajímavou a lákavou akci. Díky za její přiblížení :-).
Blanka Lazarová
Jsem ráda, že jsem ve vás vyvolala příjemné pocity, i když jen zprostředkovaně. Byl to pro mě zážitek také i proto, že mě zajímá vesmír a to, co nás přesahuje. Musím vyrazit na hvězdárnu, je tam toho tolik zajímavého.....
Elena Valeriánová
Působivé, musel to být pěkný zážitek.
Naděžda Špásová
Blanko, to vypadá hezky a zajímavě. Je to od nás, bohužel, trochu z ruky, ale ty barvy jsou super.
Jana Šenbergerová
Na takových akcích mi ani davy lidí nevadí. Naopak, posilují jejich vyznění. Všichni přede mnou to vyjádřili tak, jak je mi to blízké. Díky!
Blanka Lazarová
Jendo, názvy vznikaly zřejmě podle toho, že tam byly pastviny. V Brně tomu tak bylo už od středověku a wiki říká, že název je složen z německého kuh a berg už od roku 1346. A mohli bychom pátrat dále. Mezi vinicemi u Bořetic stojí pěkná rozhledna Kraví hora a existuje tu Svobodná spolková republika Kraví hora. ( Břeclav , Bořetice, víno, recese,......) Jinak Mr. Google ví víc než já, tak pokud tě to zajímá, .....
Alena Tollarová
To byla určitě pastva pro oči i duši :)
Alena Vávrová
Také děkuji, je to úžasná podívaná!
Marie Seitlová
Blani to byla určitě nádhera, díky za článek a fotky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.