Obrázky z cest: Praha – Národní muzeum
Všechny fotografie: Blanka Lazarová

Obrázky z cest: Praha – Národní muzeum

2. 9. 2022

Den před srpnovým výročím mě zavál do Národního muzea v Praze. Předpověď počasí - déšť – k tomu přímo vybízela. Nikdy jsem tam nebyla ani v minulosti, ani po rekonstrukci a byla jsem uchvácena. Jako Alenka v říši divů jsem procházela všechna poschodí a zákoutí, abych se trochu zorientovala. Netušila jsem, že je interiér tak veliký a tak monumentální. A už vůbec jsem nevěděla, že je od roku 2018 propojený s Novou budovou podzemní chodbou s unikátní multimediální expozicí nazvanou Momenty dějin.

Historická budova byla v roce 1962 prohlášena za kulturní památku. Od roku 2011 bylo Muzeum uzavřeno a otevřelo opět své brány v den stého výročí ČR 28.10.2018.

V den mé návštěvy tu bylo tolik výstav, že za jednu prohlídku by to nemohl nikdo stihnout. Pro představu, jak velký prostor Muzeum představuje, uvedu  jednotlivé výstavy:

Věra Čáslavská
Když hvězdy září
Numismatická sbírka
ZeMě
Slavní čeští skladatelé
Nikdy se nevzdáme (události roku 1942)
Hrdinovia odboja ( protifašistický odboj na Slovensku)
Myšárium
Dějiny 20. století
Zázraky evoluce
Okna do pravěku
Dějiny
Sbírka minerálů

Několik výstav jsem si prošla a strávila jsem tu 3 krásné hodiny, zakončené prohlídkou kupole s výhledem na uplakanou Prahu.

Tak se pojďte taky podívat.

 

kultura výstavy
Hodnocení:
(5 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Krásné! Ještě jsem tam nebyla.
Alena Velková
Je to tam opravdu moc pěkné.
Daniela Řeřichová
Blanko, mrzí mě, že jsme nemohly jít spolu. Ale věřím, že v Praze jsou i další zajímavá místo pro tvé obrázky z cest. :-)
Blanka Lazarová
Jo, jo Danielo. Ale ty tvoje z kupole jsou luxusně ostré. Paráda. :-)
Daniela Řeřichová
Blanko, jsem ráda, že se ti v muzeu líbilo, fotky máš jako vždy parádní. Šla jsi podobnými cestami, jak poznáš z mé srpnové galerie. :-)
Dana Puchalská
V národním muzeu jsem nebyla už opravdu dlouho. A koukám jak to tam vyloženě prokouklo.
Anna Potůčková
V Národním muzeu jsem nebyla a ráda bych jej také někdy viděla. Dík za krásné fotky. Poslední dobou chrlíš články jeden za druhým!! Jdeš nám příkladem........
Naděžda Špásová
V Národním muzeu jsem byla naposledy v lednu 2020, byl to dárek k narozeninám. Hezké fotky.
Alena Vávrová
Blanko, je to nádhera, také jsem tam po rekonstrukci ještě nebyla, ale viděla jsem už spoustu fotek. Ty tvoje jsou perfektní, dík za sdílení. Slibuji si tu mineralogickou sekci.
Marie Měchurová
Blanko, moc hezká pozvánka k návštěvě. V muzeu jsem byla coby dítě školou povinné. Musím to napravit a do Prahy vyrazit.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.