Věci mezi nebem a zemí okolo nás...
Ilustrační foto: Pixabay

Věci mezi nebem a zemí okolo nás...

1. 1. 2023

Utkvěl mi v paměti zážitek z práce. Dodnes vidím ty vykulené oči paní Hany. Za přepážkou pracuji už pár let a troufám si říci, že i vycítím, když se klientovi děje něco nemilého a tak. Možná i proto mi sami svěřují své trable.

Jednoho dne přišla paní Hana a už na dálku jsem z ní cítila vyčerpání. Byla celá pohaslá. Jindy září, ale dnes ztěžka dosedla na židli a přistrčila mi beze slov vyplněnou žádost na přídavky na děti. Mrkla jsem na ni a povídám: „Přijde mi, že jste hodně unavená…?“

„Paní Veselá, já už nemůžu. Manžel podniká, celá starost o naše tři kluky je na mě. Pracuji na směny, dojíždím, ale ty noční směny mě strašně vyčerpávají.“

„Tak se poohlédněte u nás ve městě po nové práci. Jste mladá, šikovná, určitě něco najdete.“

Paní Hana se jen smutně pousmála.

„Víte, že jsme malé město, tady na ráno nic nenajdu.“

Jako blesk z čistého nebe jsem vystřelila: „Tak prostě své přání vyšlete tam nahoru, do Vesmíru nebo pánu bohu do oken, říkejte si tomu jak chcete, ale udělejte to. Jestli vás tahle práce vyčerpává a ničí, poproste o novou. Pěkně si rozmyslete, co chcete a zda ji vůbec chcete. Pokud ano, pěkně a jasně zformulujte své přání a prostě ho jen vyšlete. A nechte být. Když práci doopravdy chcete, najde si vás. Věřte mi.“

Zprvu se na mě nechápavě dívala, ale zahlédla jsem maličkou jiskřičku v jejích pohaslých očích. Přesto nic neřekla a po vyřízení dávky odešla.

Za 2 týdny přišla znovu. Podivila jsem se, protože měla přijít až za 3 měsíce, ale když jsem ji uviděla, rozjasnilo se mi. Svítila už na dálku a kdybych uměla „číst“ auru, řeknu, že Hanka byla zalitá ve stříbře, ne-li ve zlatě. Štěstí a energie z ní doslova prýštily. Přišla mi poděkovat a přinesla mi kytičku a vysvětlení.

„Vzpomínáte si, jak jste mi tehdy radila, že mám vyslat přání kvůli práci? Tak jsem na vás doma pořád myslela a nešlo mi to z hlavy. Manžel viděl, že se něco děje, tak jsem mu o vás řekla.“

Zhrozila jsem se: „Nejspíš vám řekl, co ti ta stará bába na úřadě vtlouká klíny do hlavy?! Vykašli se na ní!“ Ona jen s úsměvem přikývla, že tak nějak to bylo, ale že si „to“ už nenechala vzít a přemýšlela, o čem jsem mluvila. Až po několika hodinách zformulovala své přání a opravdu ho vyslala nahoru a vše vypustila. Po měsících únavy prý konečně spala jako dudek. A pokračovala:

„No, a představte si, že druhý den dopoledne mi volal pán, jestli chci pracovat na Benzině a na ranní směny! Hned jsem tam zajela, domluvili jsme se a mám novou práci, bez dojíždění a i ty peníze jsou hodně slušný,“ šťastně se usmívala. „A za to můžete Vy a moc Vám chci poděkovat, že jste se mnou mluvila a dodala mi odvahu.“

Měla jsem radost spolu s ní. Jen jsem jí tu odvahu vrátila, že se jedná především o její zásluhu a jak je vidět, vyslané přání se plní.

A paní Hana jen vykulila ty svoje krásný velký oči a povídá: „Jenže já netušila, že to funguje tak rychle!!“

Také věříte, že existuje něco mezi nebem a zemí…?

Můj příběh Zážitek roku 2022
Hodnocení:
(4.7 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Anna ROTH
Ano, takto to opravdu funguje. Hezký článek.
Eva Kopecká
Často se mi stalo, co jsem řekla, na co jsem myslela, co jsem si přála i čeho se bála. Když to tak jako čerstvá důchodkyně shrnu, to snad abych radši nemyslela a nemluvila
Ilona Erika Kolář
Vím a poznala jsem to na vlastní kůži mnohokrát. O tom bych mohla vyprávět celé hodiny.
Jitka Caklová
Pro mě je myšlenka přímo spouštěč.
Zuzana Pivcová
Věřit nemusíme, ale ono to tak stejně je. A naše myšlenky jsou spíš jen jako katalyzátor.
Marie Měchurová
Určitě něco existuje. Vždy, když mi bylo ouvej, tak se to obrátilo k lepšímu. Někdy tomu musí ale člověk jít naproti.
Jitka Caklová
VÍM z vlastních zkušeností. Síla myšlenky je mocná a dávám si dobrý pozor čemu své myšlenky věnuji. Zda něčemu, co se mi nelíbí, nebo něčemu, co se mi líbí. Obojí se zhmotňuje.
Blanka Lazarová
Já tomu taky věřím a myslím, že tomu musíme jít aspoň trochu naproti. Třeba tou prosbou.
Hana Valachová
Něco mezi nebem a zemí určitě funguje, už se mi několikrát stalo, že se mi má myšlenka zhmotnila.
Jana Šenbergerová
Nevěřím. VÍM. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.