Lidé a peníze
Všechny fotografie: Hana Polednová

Lidé a peníze

3. 2. 2023

V původním trezoru Živnostenské banky, dnes České národní banky, se nachází expozice Lidé a peníze, kterou jsem ve středu 1. února navštívila.

Dozvíte se zde vše o české a československé měnové historii a centrálním bankovnictví v mezinárodním kontextu. Unikátem je zlatá mince o nominální hodnotě 100 000 000 Kč! Tuto minci, která je největší zlatou mincí v Evropě a druhou největší na světě, vydala Česká národní banka v roce 2019 k příležitosti 100. výročí vzniku československé měny.

Prošla jsem bezpečnostním rámem a na informacích dostala klíček od skříňky, kde si můžete odložit. První expozice je hned v přízemí a druhá v suterénu. Téměř 75 minut jsem strávila zajímavou prohlídkou a fotografováním, které je povoleno.

Výstava je otevřena v sídle ČNB, Na Příkopě 28, kromě neděle a pondělí v době od 9 do 16 hodin a je zdarma.

kultura peníze výstavy
Hodnocení:
(4.9 b. / 25 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Polednová
Aničko, Věrko, Jarmilo Heleno a Maruško, děkuji za komentíky.
Marie Měchurová
Hani, určitě to byla zajímavá výstava. Děkuju za zajímavé fotky.
Helena Votíková
Byli jsme se podívat loni v květnu, i jsem o zážitku psala článek.
Jarmila Komberec Jakubcová
Hani dík za informaci.
Věra Ježková
Hani, moc pěkné. I když peníze nemám ráda, tyhle se mi líbí.
Anna Potůčková
Hani díky za zajímavý článek a také za hezké fotky v něm!
Hana Polednová
Děkuji za milé komentáře a věřím, že se vám též bude líbit, kdo se chystá navštívit.
Libuše Heulerová
Taky Hani, dík za zajímavý tip na výlet.
Marie Seitlová
Zajímavá expozice ČNB.
Naděžda Špásová
Ta mince je krásná, opravdu zajímavá návštěva a prohlídka.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.