Zastav se na chvíli

Zastav se na chvíli

16. 1. 2013

Zastav se na chvíli
a poslouchej
jak moře v noci šumí,
jak ptáci zpívat umí,
jak píseň zní nám z dáli,
jak sen nás někdy šálí.

Zastav se na chvíli
a podívej
jak zjara roste tráva,
jak v létě slunko sálá,
jak podzim barví  listí,
jak zima sníh si jistí.

Zastav se na chvíli
a přemýšlej
proč tvů pohled zebe,
když jsem vedle tebe,
proč jsme prosti lásky,
snad, že máme vrásky?

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiřinka Kurtevová
Opravdu moc pěkné.
Hana Procházková
Musím se přidat k vysokému hodnocení předcházejících příspěvků. Domnívám se, že je to tím, že jsi vše vyjádřila za nás žijících v dlouholetém partneství. Jenom bych to tak krásně neuměla říci...díky, Jitko!
Jiří Libánský
Povedené. Chválou není na místě zde šetřit. Nic tam nechybí nic nepřebývá. Srozumitelně napsaná myšlenka v mile přívětivém, ale i nápaditém básnickém tvaru.
Zuzana Pivcová
Báseň se mi líbí mimořádně, Jíťo. Obsahově i formou. Jen bych Tě neřadila do toho plurálu "proč JSME prosti lásky". Ty jí máš v sobě spoustu. A mohla bys napsat redakci, aby Ti dodatečně doplnili v poslední sloce písmeno ve slově "tvůj".
Olga Štolbová
Opravdu je ta básnička krásná a také mě vzala za srdíčko, ale ten konec je strašně smutný.Co se to s těmi chlapy stane když zestárnou,snad toho od nich tolik nechceme. Ale Jíťo,bez partnera to také není nic moc.
Jitka Chodorová
Děvčata moc vám děkuji,Nino,vám za tu hudbu,já jsem prosta hudebního sluchu,ale když jsem se zasnila,tak mi přišlo,že by se to možná dalo,že na tom něco je,jsem velmi poctěna vaším názorem.
Jarmila Peerová
To je Jituško zase jedno z Tvých velmi povedených dílek,je to takové chytlavé,že se ani nedivím Nině,že by to zhudebnila.Má to v sobě něco,co mě okouzlilo a vyvolalo snění...díky za to.
Nina Šachová
Stále se k těm veršům musím vracet, jak se mi líbí a provokují mě, tak to s piánem jdu zkusit.
Nina Šachová
Krásná básnička. Kdyby k ní někdo přidal hudební podklad, vznikla by líbivá písnička.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...