Hádanka: Můj kardinální úlet při odhadu
FOTO: Vanda Blaškovič

Hádanka: Můj kardinální úlet při odhadu

5. 4. 2023

Přátelé, tak toto jsem opravdu nečekala…

Hádanka je popsaná i na úvodním fotu. Prosím, zkuste ze začátku opravdu jen odhadem říci, jak „tlustý“, vysoký bude sloupec papíru, když se papír 20x střídavě přeloží.

Jedná se o běžný papír, tloušťky 0,1 mm. Odhad uveďte v mm, centimetrech či snad v metrech?

Až budete mít čas a budete zvědaví na výsledek, sedněte si ke stolu, vezměte list A4 a zkuste papír překládat ( A4 půjde max. 5x) a počítat … je to tak na 5 minut.

Výsledek je více než překvapivý!

No, zdání někdy klame. Nebo se někdo trefil? Jak jste dopadli s odhadem?

Tak to mne zajímá, já jsem naprosto v tomto odhadu ulítla...:)

 

Fotohádanka
Hodnocení:
(4.5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Josef Borecký
No asi to bude jako s tou pšenicí na šachovnici...:)
Ivana Výborná
Určitě to budou desítky centimetrů. Po šesti složeních jsem se už k dalšímu - sedmému - přeložení nedostala - nešlo to. Změřila jsem svých 6 přeložení a pravítko mi ukázalo 0,9 mm. 20x přeložený papír - to musí být, panečku, pěkně vysoký sloupec.
Oldřich Čepelka
Jsem to nepřepočítával, ale v závěrečném výpočtu je chyba. Má být 11.258.999.068.426 cm děleno 100.000 (kilometr má 100.000 cm), čili 11.258.999 kilometrů na výšku takže 10x méně než píšete
Blanka Lazarová
Zdenko, rozesmála jsi mě a to se ceníííí. :-)
Blanka Lazarová
Vando, taky mám ráda matematiku a její hříčky, ty obzvlášť. Se žabičkami sem.
Zdenka Soukupová
Upekla jsem pro vnoučata vajíčka (z lineckého těsta) a z kynutého takové uzlíky, u nás se tomu říká ptáčci. Beránka jsem pro sichr koupila. A je to... :-)
VANDA Blaškovič
Zdenko...:), uvidíš, že Tě žabičky dostanou....ale teď mne zaměstnávají berani a jsem z nich jelen..:) Co Ty a Velikonoce?
Zdenka Soukupová
Vando, předem hlásím, že žabičky taky zkoušet nebudu. Po těch vyčerpávajících výpočtech od Jany už skoro ani nevím, jak se jmenuju. Ale vzpomínám při tom na hodiny matiky na gymplu, kde mi pan profesor, takový náš táta, kterého jsme měli všichni rádi, říkával: "Viď, Zdenko, derivuje se to lehce, integrovat se to nechce." Tak asi tak....
VANDA Blaškovič
Paní Lenko, matematika je nádherná věc! Mám ji jako koníčka, tedy kromě jiného. Mám takovou úvahu o žabičkách… vlastně dětskou, podobnou jako byla tato, tak by se měla celkem lehce zvládnout..:)
Lenka Kočandrlová
Žasnu,že tohle někoho zajímá....Určitě bych si nemyslela,že by to bylo až tolik metrů ! A nikdy se nesázím,pro jistotu.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.