Hádanka: Můj kardinální úlet při odhadu
FOTO: Vanda Blaškovič

Hádanka: Můj kardinální úlet při odhadu

5. 4. 2023

Přátelé, tak toto jsem opravdu nečekala…

Hádanka je popsaná i na úvodním fotu. Prosím, zkuste ze začátku opravdu jen odhadem říci, jak „tlustý“, vysoký bude sloupec papíru, když se papír 20x střídavě přeloží.

Jedná se o běžný papír, tloušťky 0,1 mm. Odhad uveďte v mm, centimetrech či snad v metrech?

Až budete mít čas a budete zvědaví na výsledek, sedněte si ke stolu, vezměte list A4 a zkuste papír překládat ( A4 půjde max. 5x) a počítat … je to tak na 5 minut.

Výsledek je více než překvapivý!

No, zdání někdy klame. Nebo se někdo trefil? Jak jste dopadli s odhadem?

Tak to mne zajímá, já jsem naprosto v tomto odhadu ulítla...:)

 

Fotohádanka
Hodnocení:
(4.5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Vando, já bych přidala hodně. Zní to fakt neuvěřitelně, ale podle Marcely a mě to je cca 10,48 metrů. Ale myslela jsem si na první zdání, že by to mohlo být tak 1 metr.
Vlasta Ledlová
Cca 10,5 m
VANDA Blaškovič
Blanko, předpokládám, že ses uklikla...:). Jano, Maruško, přidejte..:). Zdenko, zkus...
Marie Měchurová
Vando, při 6 x přeloženém papíře mám 1 cm. Teď už při dalším přeložení by to bylo 2x tolik. Já tipuju 75 cm.
Jana Šenbergerová
A navíc mi to nehvezdickuje.
Jana Šenbergerová
Tak jsem se rozepsala a ono mi to zmizelo. Mám před očima šachovnici a zrní. Budu se držet při zemi a zůstanu u cca 40 cm. :-)
VANDA Blaškovič
Íčkaři, íčkařky, 150 přečtení a žádné řešeni? To není možné! Vemte si, prosím A4 a zkuste to..jedno přeložení= 2 listy, druhé = 4 listy, třetí= 8 listů, čtvrté= 16 listů, páté = 32 listů….
Zdenka Soukupová
Vando, tohle vzdávám a počkám si na výsledek. Jsem trochu antimatematik.
VANDA Blaškovič
Ještě jsem zapomněla napsat, že jsem prohrála v hospůdce 1000,-Kč...:) ach jo...vy to budete mít zadarmo..:). Děkuji!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.