Mezigenerační
Ilustrační foto: Pexels

Mezigenerační

16. 11. 2023

Přemýšlím o mladé generaci,
zasažené, obnažené, postižené
histerií, utopií, přebytky.
Strádající, žebrající v duchu
o lásku, oni stejně jak já,
neuchopili tuto dobu...
Přemýšlím o dětech,
těch vyhnaných na ulici,
zahánějící nudu, shánějící drogu. Přemýšlím, jak propojit dobu...
Přemýšlím, kolik z nás dříve narozených svírá mobil ve svých dlaních. Očas čekám i ja,doufám, zda někdo zavolá,zda někomu chybím,mám strach, bojím se, že upadla jsem do zapomnění.

HALÓ...
Mezigenerační ticho dlouhé
a svíravé trvá. Kdo první prolomí ledy, postaví most, propojí dobu...
Kdo první zavolá, vyslyší ty,
co čekají na lásku, pochopení.

 

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Čím se má společnost lépe, tím si je cizejší. Ale snad to nebude tak zlé.
Jana Šenbergerová
Včera jsem tu mezigenerační situaci zažila na vlastní kůži, když jsem se zúčastnila srazu svých bývalých žáků. Evoluce v přímém přenosu. Revoluce na spadnutí?
Jitka Caklová
Kdo ví jak by dnes svět vypadal, kdyby nám v roce 1989 na rovinu řekli, že za 34 let bude čtvrtka másla á 50.- Kč, stejně jako chléb o váze 1,300 kg. Zapomeňme, "čo bolo, to bolo, terazky.................
Miloslava Richterová
Moc děkuji.
Jan Zelenka
Nová doba bohužel usilovně bourá všechny mosty, které nás spojovaly s naší minulostí. Nezapomínejme!
Dalibor Polanský
Mosty se dnes bohužel bourají a nové nestaví...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.