Fotohádanka:  Poznáte tento kostel?
Všechny fotografie: Anna Čípová

Fotohádanka: Poznáte tento kostel?

19. 4. 2023

Pro ty, co nepoznají kostel na první pohled, mám několik nápověď z informačních tabulí u kostela a rybníka.

Středověký vesnický kostel vystavěný v první polovině 13. století. Je zasvěcen apoštolovi,  který je patronem řezníků, pekařů, vinařů, sedláků, …..

Několik pomníků kolem kostela připomíná nevelký hřbitov, který byl užíván do roku 1854. Před kostelem je pískovcový kříž s Kristem z roku 1898.

Asi 300 metrů od kostela se nachází rybník, který byl pravděpodobně založen ve 14. století a v roce 2006 prošel rozsáhlou revitalizací. V okolí rybníka bylo zjištěno 91 druhů motýlů.

Mám jednu prosbu. Pokud jste kostel poznali, prosím, nepište jeho název a ani město, kde se nachází. Další nápovědy jsou vítány. Odpověď vložím na FD.  

Přeji příjemnou chvilku při pátrání, určitě se zadaří.

 

Fotohádanky
Hodnocení:
(5.2 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Znám, jezdili jsme kolem něho, když jsem pobývala v prvním bydlišti mladých. A moc se mi líbí.
Anna Čípová
Milé dámy, těší mě, že jste se do hádání zapojily. Majko S, souvisí to s 11. dubnem. V kostele se konalo poslední rozloučení s naší příbuznou. Pozdě večer, až půjdu spát, vložím foto s odpovědí na FD, Ještě jednou děkuji za váš zájem.
Marie Měchurová
Taky vím a nepovím.
Dana Puchalská
Aničko. Vím a nic neprozradím.
Věra Lišková
Hledala jsem a našla, pomohli motýli.
Anna Potůčková
Neznám, hledala jsem a našla jsem. Kostel je i na turistické vizitce.
Jitka Hašková
Neznám, nikdy jsem tam nebyla.
Blanka Lazarová
Pěkný kostel, nemám šanci, musela bych to vygooglit. Počkám si.
Marie Seitlová
Aničko neznám, ale našla jsem. Souvisí to asi s 11.
Jarmila Fialová
Také vím

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.