Okolo Turnova: Z Kacanovy na  Kozlov
Všechny fotografie: Hana Rypáčková

Okolo Turnova: Z Kacanovy na Kozlov

20. 6. 2023

Po delší době jsem vyrazila sama jen s Eliškou na vícedenní výlet do Českého Ráje. Sehnat ubytování pro jednoho se psem není snadné. Na webu Turistika se psem mne upozornili na penzion U  čerta v ráji ve vesnici Kacanovy nedaleko Turnova. Odtud jsem  čtyři dny vyrážela se psí  parťačkou do okolí.

První tůra vedla na jih k zřícenině hradu Chlum na vrchu Kozlově. Byl zmiňován v písemnostech z roku 1330 v državě Hynka z Lomnice z rodu Valdštejnů. Panuje pověst o krutém hradním pánu, kterému utekla choť s milencem a on ve vzteku nechal rozmetat skálu na balvany, které jsou rozházení po svahu. Cestou k hradu je Raisova vyhlídka do kraje a u jezírka Vustra se nachází  louka se vstavači, nedaleko je pramen Panny Marie. Okružní cesta vedla do Pohoří, Podpohoří a našlapaly jsme s Eliškou 9 km.

 

cestování Do stovky 2023
Hodnocení:
(5.1 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Polednová
Hani, to video nemá chybu, to je něco úžasného. To bych také chtěla umět. Ty fotky se skálami jsou úžasné, pěkný výlet jste si, holky, udělaly.
Libuše Heulerová
Hani, jako bych tam byla...super video...díky!!!
Soňa Prachfeldová
Jste bezva šlapandy :-)
Jitka Hašková
Hanko krásně jsi to vytvořila. Děkuji za krásnou připomínku Kacanov, kde jsem kdysi byla na výletě.
Marie Měchurová
Hanko jste jedničky!! To bych chtěla umět natočit takové video z fotek.
Alena Vávrová
Jste zdatné turistky, fešandy a presentace je skvělá!
Zuzana Pivcová
Hanko, to mám radost, už jste skoro byly tam, odkud pocházím.
Naděžda Špásová
Hanko, jsi dobrá, že se vydáš sama na takový výlet. Zajímavě udělané fotky.
Jan Zelenka
Moc hezké, Hanko.
Anna Potůčková
Nejen Ty ale i Eliška se blíží ke 100 km. Moc hezká prezentace Hani!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.