Kámen a květy.  Napsala A.I.
tvůrce obrázku je A.I. Bing

Kámen a květy. Napsala A.I.

9. 8. 2023

Umělá inteligence (A.I.) zasahuje čím dál více do našich životů, nahrazuje některé pracovníky, skládá hudbu a dokonce zkouší nahrazovat poety a malíře.  

Jestli se jí to daří, Vám teď chci ukázat.

Přikázal jsem A.I. (ChatGPT):  napiš báseň na téma "kámen a květy" a tohle vytvořila. Obrázek je také vytvořený A.I 


V zahradě kámen odpočívá tichý,
Mezi květy, co snem se proplétají křehkým.

Květiny barvami tančí ve větru,
Kámen pozoruje, jak čas plyne hladce, klidně.

Květy se sklánějí v něžném objetí,
Kámen zůstává pevný, stále v klidu a tichu.

Jedny kvetou jarními barvami,
Druhé zase létem svými pohladí.

Kámen svou váhou svět podpírá,
Květy ho zdobí, tvoří krásný oltář.

Jedno jsou květy křehká a křehkost mají,
Druhé je kámen, trvání své si zachovává vždy.

Společně v zahradě tvoří harmonii,
Kámen a květy, krása v jednotě a symbióze žijí.

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Irena Mertová
Připomíná mi vzdáleně nějakou východní poezii, čínskou nebo japonskou nebo kýho čerta... Samá hezká slova. Nic víc.
Jana Šenbergerová
Zatím si my zahráváme s umělou inteligencí. Horší bude, až si ona bude zahrávat s námi. Zatím všechno užitečné, co jsme objevili, je možné obrátit proti nám. Na základě našich myšlenek jí to bude myslet mnohem rychleji.
Jana Kollinová
Nebo naopak? Ďábelské hrátky člověka s umělou inteligencí.
Jana Kollinová
Báseň sice pokulhává, ale obsahuje to podstatné, co nás napadá při zadání dvou výrazů, zde kámen a květy. AI je květnatější a bohatší, než bych dokázala jako test na dvě slova napsat v časovém limitu, který potřebovala AI. Do budoucna se můžeme těšit na ďábelské hrátky umělé inteligence se člověkem.
Zuzana Pivcová
Má to poetický slovník, ale stejně mi to připadá poněkud odlidštěné. Budu se těšit na Vaše další verše.
ivana kosťunová
Ale to je docela hezké- a ta báseň má smysl. Jinak řečeno- vím, co chtěla A.I. vyjádřit jazykem trochu kostrbatým. No, ještě se dočkáme věcí s A.I. ! Ale docela mě to baví.
Taťana Veselá
Uprimne, mne se basen nelibi. Vase jsou 100x hezci :-)
Blanka Lazarová
Jedna věc je A.I. a druhá.... že je v rukou člověka. A to samozřejmě může být využito, ale i zneužito.
Jan Zelenka
Ještě tomu věřit!
Vladislava Dejmková
No, snažila se...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.