Záhada
Ilustrační foto: Pexels

Záhada

27. 8. 2023

„Zase jen jedna! To není možný! Do pračky jsem stopro dávala dvě!“ vztekám se při věšení prádla.

Kouknu do pračky, nic, v koši na prádlo taky nic, ani v ložnici. Prostě druhá ponožka nejspíš sublimovala. A ne poprvé. Mám pocit, že od té doby, co peru, mám doma černou díru, baštící ponožky. Mizí ponožky letní, zimní, pracovní, sváteční i dětské.

Pořídila jsem si krabici, abych všechny ty „singlfusky“ měla pod kontrolou. Kdyby náhodou se objevila jejich původní družka. Nebo druh? No jo, co já o ponožkách vlastně vím?

Co když je to u nich jako u lidí? Nesednou si. Nevoní si. Jdou si na nervy. Nespolupracují. Zkrátka nechtějí být spolu. Rozhádají se, a jedna z nich se sbalí a jde hledat štěstí jinam.

Ta druhá si pak v krabici s těmi stejně postiženými stěžuje:

„No dámy, chápete to, ten můj se zakoukal do nějaký čůzy. Já mu nestačila, chtěl značkovou, sportovní, se zpevněnou patou!“

Případně: „Pánové, ženský jsou hrozný! No představte si, ta moje mi utekla s takovým nablbaným bílým frajerem. Tenistou. Já, ručně pletený, jsem ji nestačil!“

No jo, no, nerozumím jim, nechápu je, tak mi mizí. Co nadělám.

Ale, každá situace má řešení. Začala jsem nosit každou ponožku jinou.

Zvláštní. Ty „každá jiná“ se neztrácí. Asi už je omrzelo být single. Nebo se pletu?

Můj příběh
Hodnocení:
(4.9 b. / 20 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Martina Růžičková
Zábavné čtení! :-D I když nad těmi mizejícími ponožkami si někdy vážně zoufám!
Zuzana Pivcová
To je zvláštní, kolik z nás má obdobné zkušenosti. Pobavila jste mě.
Marie Měchurová
Mám plný sáček ponožek, které zůstaly nevysvětlitelně samy a čekají, že se jim ta ztracená sestra vrátí.
Jan Zelenka
ještě, když žila žena, tak jí pračka občas sežrala nějakou ponožku. Mně se to už nestává.
Květa Řičánková
Stalo se mi to jen jednou nikde nebyla. Při skládání suchého prádla byla v dlouhém rukávu boule- hledaná ponožka. Záhada je jak se do úzkého rukávu dostala.
Jarmila Fialová
Mám vyřešeno - nosím celoročně jen ponožky silonkové, ty jsou všechny stejné :)
Jana Kollinová
Úsměvné a tak pravdivé. Léta se snažím najít fígl na to, jak zajistit, abych z pračky vyndala stejný počet ponožek. Hodně nám to usnadnil výrobce oněch legračních barevných ponožek (Dedoles). Každá ponožka v páru je jinak barevná a vzorovaná a tak při ztrátě jednoho kusu snadno vytvoříte pár sáhnutím po jakékoliv jiné z pestrobarevného spektra v prádelníku. Jaký to krásný pohled na muže, který má na nohou každou ponožku jinou a je IN:
Dana Straková
Jako animák je to dobrý, ale já kdysi koupila vnukovi první dva díly jako knížky. Škoda že jejich autor pan Pavel Šrut již zemřel, psal moc hezky.
Daniela Řeřichová
No jéje, černou díru s ponožkami znám velmi důvěrně. Viděla jste Lichožrouty? Skvělý animák režisérky Galiny Miklínové podle scénáře Pavla Šruta ...:-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.