Krabicová kočička
Všechny fotografie: Věra Ježková

Krabicová kočička

15. 9. 2023

Snad každý, kdo má doma kočičku, ví, že miluje krabice. Naše Bišinka určitě. Má jich několik a tráví v nich spoustu času. Krabice má pod konferenčním stolkem, pod radiátorem, na okně, za opěradlem gauče, na posteli.

Jednu také na balkoně – do ní ale moc často nezalézá, raději na ní sedí nebo leží jako na pozorovatelně.

 

 

 

Pokaždé, když přineseme něco v krabici, do níž by se mohla vejít, prázdnou jí ukážeme. Bišinka ji okamžitě vyzkouší. Někdy se divíme, že se do ní vměstná.

 

 

 

Kočky (nejen domácí) milují malé uzavřené prostory, protože v nich mají pocit bezpečí. Je to zbytek jejich pradávného instinktu umožňujícího jim přežít v divočině. Kromě úkrytu jim těsné prostory poskytují také potřebné teplo. Čím méně místa, tím více tepla. To si kočka vytváří i tím, že se stočí do klubíčka – zmenší tak svůj objem a je méně vystavena chladu.

 

 

Kromě krabic vyhledávají kočky také pelíšky a různá zákoutí – skříně, koše s prádlem, dokonce pračky. Místa, kde se cítí nejen bezpečně, ale i pohodlně.

 

 

 

Přítel nechává Bišince otevřené dveře u skříně v ložnici. Když někdy nevíme, kde je, opatrně se tam jdeme podívat. Dáváme si záležet, abychom ji nevyrušili.

 

 

A co vaše kočičky? Jaká jsou jejich oblíbená místa?

 

 

 

domácí mazlíčci kočka
Hodnocení:
(5.2 b. / 25 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Jurečková
Krásný článek, náš Mikeš má pelíšek na okně, pak na skříni v ložnici. Zaleze do šuplíku pod postelí. Ale krabice má nejraději. Je stejně zbarvený jako Bišinka. Posílám jí touto cestou velké pohlazení.
Lenka Kočandrlová
Bezva kočička ! Máme rádi kočky,máme dvě,ale do krabic lezou výjimečně,obvykle na půdě,kde je máme odložené .Krabice jsou poloprázdné,překryté víky a kočka vleze dovnitř,ale ven se nemůže dostat.tak škrábe a kvíká,ať ji jdeme vysvobodit. Kočky Ňufík (ona) a Perla mají místo v kuchyni,tam jsou přes noc.Každá má svoje okno,na něm deku.Ale leží i na kanapi,na křesle a dokonce drze na stole!!! U televize se na mě válí Ňufa,manžel zase má Perlu u sebe v pokoji. Přes den jsou venku, na zahradě,kde se povalují spolu s dalšími dvěma až čtyřmi toulavými na nejrůznějších místech - na lavičkách,stolcích,pod keři,na víku sudu s vodou, na kůrových cestičkách,na střeše dřevníku i auta,dokonce se vydrápaly na fóliák . Jó kočičky !
Jan Zelenka
Věrko, při pohledu na ty fotky si říkám, že by Britney potřebovala takovou kamarádku. Neměla by čas myslel na svá léta a choroby.
Zdeněk Hart
Každá kočka je krásná a v krabici je jako obraz v rámu. Je to jako z ženami a pokud jsou zarámované, tím jsou krásnější.
Marie Měchurová
Bez koček si život nedovedu už ani představit. Provázely mě dětstvím a teď v důchodu si je užívám vrchovatě. Já miluju je, oni mě a taky krabice.
Věra Ježková
Děkujeme podruhé. :-)
Zdenka Jírová
Pravdivý článek o kočičkách. Moje současná kočka ale tuto tradici v oblibě krabic porušuje. I když ji tam lákám, nejde tam. Zato vymýšlí jiné kuriózní " pelíšky". Pod postelí, když rozhodně nechce být rušena a ví, že já se nemohu moc ohýbat, v malém umělohmotném košíku vedle mého PC, aby mne měla na očích, když tam sedím, na skříňkách, v košíku na prádlo, ve skříni na podlaze nebo zahrabaná za prádlem, takže ji hodinu hledám po bytě a přemýšlím, jestli neutekla v nestřežené chvíli na chodbu v paneláku. Je vynalézavá, že žasnu. Myslím, že toho o mě ví mnohem víc než já o ní. Jmenuje se Mejdy a je to ragdolka.
Eva Mužíková
Věrko hezké vyprávění
Zuzana Pivcová
Věrko, některé kočky z dřívějších generací měly rády krabice, vzpomínám na Naděnku, která jako odrostlejší kotě spávala u mě v garsonce na koberci v krabici od bot menšího rozměru. Nynější kočičí sourozenci zde v Týně krabice nemají, ale pelíšky mají celkem kuriózní, umějí si místečko na spaní pěkně vybrat a "postýlky" střídají. Waldemar spí v darovaném košíku, na dně šatní skříně, na víkách úložných boxů, které už svou vahou promáčkl, v cestovní přenosce, nahoře na skříních, na oknech a na zdi sprchového koutu. Babeta zalézá mezi prádlo a do zastlané postele nebo na ni, oblíbila si spánek vedle mě na gauči, když sedím u NB, a ráda se zašije do úložného prostoru pod mou postelí, kam se neuvěřitelně protáhne. Líbí se jí i tašky a židle zastrčené u stolu. Babeta bývá často neviditelná. A oba se rádi přitulí k Marcele v posteli, o to se tahají. My všichni zde vaší smečce přejeme hodně společné radosti, a to i v podobě pelíšků.
Martina Růžičková
Kouzelná přehlídka Bišinčiných krabicových schovávaček a pelíšků. Díky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.