Smutek
FOTO: Zuzana Pivcová

Smutek

19. 10. 2023

Smutek je stříbrem
zasypaná hlava,
smutek je bolest,
která nepřestává,
smutek jsou dávno
odvanuté časy,
zrušené sliby,
nerozhodné hlasy.

Smutek jde tělem,
zanechává stopy,
smutek ví vše, co
radost nepochopí,
smutek si ve mně
vlastní život žije,
mou lásku ale
nikdy nezabije.

Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 29 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Velková
S přicházející zimou je těch smutků víc, ale na jaře je s radostí pohřbíme...krásné verše
Blanka Lazarová
Zuzko, jako vždy se mi líbí. Krásné a smutné zároveň. :-)
Hana Šimková
Zuzanko, také prožívám velký smutek a má dojem, že zabije i tu lásku
Naděžda Špásová
V poslední době mě smutek přepadá docela často.
Jana Kollinová
Smutek mě přepadá nečekaně, nezvaně a je čím dál silnější s přibývajícími lety. Největší je ten po rodičích. Nezraňuje, neubližuje, stal se mojí nedílnou součástí aniž by mi bránil ve vnímání toho podstatného a krásného co mě obklopuje.
Jana Šenbergerová
Jen tvé verše mě vždy potěší, i kdyby byly sebesmutnější. Lehounké a krásné jako křídla motýlí a hluboké jako studny artéské.
Alena Švancarová
Moc krásné,vypsala jste se a ted smutek zavřete do šuplíku.
Dalibor Polanský
Smutek se s láskou nevylučuje. Citlivě a krásně zpracované.
Jana Jurečková
Smutek musíte poslat dveřmi ven a zamknout na dva západy. Já vím, on to nikdy nevzdá a bude klepat a zvonit dál. Buďte neoblomná a řekněte mu, že už toho bylo dost! Všechno jste si řekli, tak co ještě chce. Zdržovat vás? Ne teď! "Mám teď přece jiné věci na práci." Klobouk dolů před tak nádhernou básničkou. Děkuji moc.
Jindřich Berka
Někdy je smutek. Asi jste právě smutná, ale zítra, zítra to bude radost. Smích a slzy, úspěchy a neúspěchy. Kdyby to nebylo, tak se člověk nemá na co těšit. Bylo by šedivo. Vy se musíte ze smutku vybásnit. Já se z něho vypisuji. Nejlépe na papír a s plnícím perem. S poslední kapkou inkoustu se můj smutek rozpustí jako led ve sklenici. Jindra

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.