Můj podzim života: Den každý vezmi vděčně
FOTO: Věra Ježková

Můj podzim života: Den každý vezmi vděčně

17. 10. 2023

Když jsem byla hodně mladá, sbírala jsem citáty a psala si je do sešitu. Mezi nimi je i jedna básnička. Sešit leží v kufru pod postelí. Nemusím ho vytahovat, básničku si pamatuji.

Den každý vezmi vděčně,
který ti život dá.
Na světě nejsme věčně,
život je velký dar.

Když o přátelství a lásce sníš
a dožiješ se zrady,
pro lék zas jdi si k lidem blíž,
jen neutíkej z řady.

Vždycky je ještě pro co žít,
i když jsi mnoho ztratil.
Vždycky se máme za co bít,
co druhým štěstí vrátí.

Vždycky je ještě pro co žít
a tím je člověk mlád.
Člověk by vlastní srdce svoje
učinil jenom pouhým strojem,
nikoho kdyby neměl rád.

 

Vždy jsem uměla radovat se z maličkostí, vážila jsem si toho dobrého, co mi život přinášel. A umím to i dnes, kdy přibývá trápení. 

Někdy si jdu ráda k lidem blíž, jindy jsem radši sama se sebou. Vyhovuje mi víc život poklidný než hektický, naplněný neustálými aktivitami. Pořád mám ale co dělat, nudu neznám. Víkendy trávím s přítelem a jeho kočičkou, občas zajedu na pár dní k Jendovi a Britney. Někdy nás vezme přítelova dcera s manželem na venkov na oběd a za kočičkami. Potěší mě setkání či povídání po telefonu s kamarádkou. Pokud něco plánuji, počítám ale s tím, že plán se může zhatit. Proto se také těším většinou jen obezřetně.

Hřeje mě u srdce, že moje přítomnost, nebo i pouhá existence na tomto světě druhého člověka těší, že mám co dávat.

Někdy je těžké brát den vděčně, když je plný bolesti. Když mám strach o někoho blízkého nebo jsem nemocná či mám velké starosti. Ale jak říká jedno přísloví: „Každý mrak má stříbrný okraj“.

Cítím vděk, když něco, co mě hodně trápilo, dobře dopadne. A pokaždé poděkuji vesmírné síle, která možná někde nad námi je.

 

Podzimní soutěže 2023 psychika životní styl
Hodnocení:
(5 b. / 35 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Moc hezky vyjádřené. Každý máme svůj životní příběh odlišný, ale jedno je společného všem. Přijdeme, žijeme, odejdeme.
Daniela Řeřichová
Věro, díky, moc hezky jsi své pocity vyjádřila. Já jsem také vděčná, ale zároveň vzdorovitá.
Anna Potůčková
Až dnes jsem se k přečtení básně dostala. Moc hezky napsaná, život nám dává i bere. S tím my nic neuděláme, já sama jsem vděčná za všechno co mě život dal. A to co mě vzal s tím se musím vypořádat já sama....bohužel.
Jitka Hašková
Věro, díky, napsal jsi to krásně, cítím to také tak, ale nemám vlohy to tak sepsat.
Martina Růžičková
Věro, taky jsem kdysi sbírala citáty a básničky. Tak pěknou, jako se ukrývá v kufru pod tvou postelí, tam ale nemám. Přeji ti plno klidných dní. Pokud možno bez mraků.
Elena Valeriánová
Věrko, cítím dnes a denně vděk za to, co mi život dal a dává. Jen někdy přijde splín a touha po něčem novém, neprožitém. Ale jinak čím dál víc si vážím svého klidu a nemám ráda když mě někdo nutí do různých aktivit i když s dobrým úmyslem. Přeji Ti hodně krásných dní.
Věra Ježková
Děkuji vám za hezké komentáře a hodnocení. :-)
Jiří Dostal
:-) Pěkné, význam našich životů je mimo nás, ale je chrabré myslet si opak :-)
Zuzana Pivcová
Někdo bere život vážně už v mládí, jiný ho poněkud prohýří a najednou pochopí, že už mu mnoho nezbývá. Ty patříš k těm vážným, co to zdánlivě nemají jednoduché. Ale dobře víš, jak se vším naložit, i když to často bolí. Děkuji, Věrko.
Jana Jurečková
V kufru nad postelí leží krásná básnička jako nějaký klenot. Paní Věrko, děkuji za ni i za článek.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.