Pro dobrotu na žebrotu
Všechny fotografie: Eva Mužíková

Pro dobrotu na žebrotu

10. 11. 2023

PŘIJMĚŤE POZVÁNÍ NA NAŠE PODZIMNÍ TOULÁNÍ

 

Létu dávno odzvonilo, podzim všude kraluje,

pastelkami různých barev, obrázky nám maluje.

Mám ráda své toulání, v lese, v louce, na stráni.

 

Pod nohama šustí listí, skrývá kluzké kořeny,

když si nedám velký pozor, rázem ležím na zemi.

Dorinka mne doprovází, dlouhé túry zmákne,

na pelíšek unavená, doma sebou flákne.

 

Jeden pejsek na venčení, to je přece málo,

tak se nelze tomu divit, co se mi zas stalo.

Seniorka od naproti práskla sebou na záda,

vzkázala mi takhle z rána, že venčení nezvládá.

 

Pro dobrotu na žebrotu, jak se často praví,

za ochotu lidé zlatí, odneslo to zdraví.

Tenhle prcek ze začátku byl z mé péče nadšený,

včera ráno ho chci hladit, choval se jak praštěný.

 

Moje srdce puká, odnesla to ruka.:((((

 

Pravda je, že on za svůj život asi nezažil žádnou lásku, je velmi agresivní, napadl několikrát i majitelku. No zkrátka, dám mu ještě šanci, hlavně bych chtěla, aby díky změně v krmení, které jsem paní nakázala!a dlouhým několikadenním procházkám zhubnul nejméně dvě kila... Bude to asi dlouhá cesta, když uvidím ze strany majitelky, že mé pokyny nedodržuje, končím. Ale pejska Mikeše je mi opravdu tak nějak líto. Přestože musím po létech zase brzo ráno vstávat, za pokus to stojí.

 

Zdraví vás velice Dorinka, Mikeš a pokousaná Bertice.

 

 

 

 

 

Hodnocení:
(5.1 b. / 37 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
Evi, jsi skvělá psí máma, o to je horší, že Tě Mikeš pokousal. Asi měl hlad, chuděra. Tak snad ho zvládneš a bude lepší. Krásně jsi to zdokumentovala, báseň boží, a fotky podzimní moc pěkné. Drž se :-)
Zuzana Pivcová
Bertice, jak Tě znám, určitě to ještě zkusíš, protože jsi pro psy anděl. Ale už jen bez problémů!!
Jana Petrickova
Evi, moc pěkné fotky. Dorinka prostě po prochajdě s Tebou, se musí pohodlně rozvalit a odpočinout. A Mikeše zmákneš a věřím, že i kg půjdou dolu!
Eva Krausová
Evi, pobavila jsi. S Tebou musí být radost venčit pejsky i dvounožce. Psí máma, to je Bertice.
Dana Puchalská
Evi-Bertice jsi neuvěřitelně vytrvalá. Smekám svůj pomyslný klobouk.Tak ať se Ti podaří Mikeše dát do pořádku a je vám oběma dobře.
Blanka Lazarová
Evi, omlouvám se za hvězdičku, která chybí. Mobil je šlompák. Zato tvoje básnička i fotky jsou super. Mikeše mi je líto jak je zanedbanej. Nevím nevím, potřeboval by pořádnou převýchovu. Ach jo, pejsci za to nemůžou, ale lidi jsou často nesoudný. :-( Držím vám palečky.
Anna Potůčková
Hezky zveršovaná skutečnost. No jsi obětavá, zejména vůči těm zvířátkům. Tak Evi snad už se nic tak nemilého nestane a pes Tě znovu někdy nerafne.
Naděžda Špásová
No vidíš, jak to umíš zveršovat. S pejskama se musí opatrně, jako s lidmi, ti také umí kousnout. Fotky jsou moc pěkné, musela jsem se smát jak si hoví Dorka. Mikeš bude v pohodě, zvykne si, že je na něj někdo hodnější než jeho panička.
Elena Valeriánová
Zdraví nás velice pokousaná Bertice, co má srdce ze zlata pro staré psy i mláďata. Drž se!
Jan Zelenka
Evi, hezky jsi to popsala, líbí se mi, že tvá báseň má ten správný rytmus. To zde není běžné.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.