Krátký den, dlouhá noc - čas na hádanky
FOTO: Vladislava Dejmková

Krátký den, dlouhá noc - čas na hádanky

13. 11. 2023

Dny jsou v této roční době opravdu krátké, mlhavé, deštivé a větrné. Trávíme mnohem více času doma, a to je dobrá příležitost pro trénování šedých buněk mozkových. Pokud máte chuť, zkuste si vyřešit následující velmi jednoduché úlohy.

 

1. Najdi pět rozdílů mezi dvěma fotografiemi z pardubických Mlýnů:

mlyny4-1.jpg

(původní fotografie)

mlyny4zmeny.jpg

(upravená fotografie)

 

2. Zamyslete se! Kolikrát můžeme odečíst 2 od 32?

3. Kombinujte! Jak byste ve čtvercové místnosti  rozestavěli 10 křesel opěradlem ke zdi, aby počet křesel u každé zdi byl vždy stejný?

4. Odhadněte z detailu, o co jde. (malá nápověda - vše najdete v přírodě) 

 

 predmet1.jpg       predmet2.jpg      predmet3.jpg   

 

 

 

Předpokládám, že řešení snadno najdete, ale pokud bude třeba, napíši ho asi dva dny po zveřejnění příspěvku do komentářů.

 

Zdroje hádanek: www.mozkolam.cz

Hodnocení:
(5 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Miloslava Richterová
Vlaďko, díky, krásná fotka.
Jana Šenbergerová
Trefila jsem to všechno přesně. I tu hrušku. Mám je denně k snídani. :-)
Marcela Pivcová
Myslím, že jsem 2 a 4 vyřešila, u trojky mám tip na řešení. U 1 jsem našla 3 rozdíly (nebo 4?), bohužel u obrázků, které jsou umístěny pod sebou, se rozdíly hledají obtížně.
Vladislava Dejmková
Úvodní fotka je samozřejmě z Hradce z mé poslední večerní procházky se stativem. Ulice Rokitanského (opravdu s měkkým i), je za chrámem Sv. Ducha na starém městě. Teď je tam zákaz vjezdu, takže jsem si tam mohla rozložit stativ.
Dana Puchalská
Pokračování ...fotky s rozdíly jsem si zvětšila a ejhle . Je to krásně vidět.
Dana Puchalská
Vlad'ko,1.) kelímek s pivem. 2.) odečítat můžu i víckrát ne? 3.)ta křesla mě dala zabrat... 4.) 2x ovoce . Ulitu jsem nepoznala... Dobrý hádanky. Jen tak dál :-)
Miloslava Richterová
Prima, díky, ještě hádám tu úvodní fotku, prozradíš?
Vladislava Dejmková
Odhalení: Rozdíly na obrázcích popsala výborně Anička P. ve svém komentáři. Jen ta jiná barva není “batoh”, ale sklenice s pivem, kterou drží ta osoba v ruce. Ale na fotce je to malé a nemusi to být dobře poznat. 2 od 32 můžete odečíst jednou, ale také kolikrát chcete (jiný úhel pohledu). Židle rozestavíme tak, že ke každé zdi dáme dvě a zbývající dvě postavíme do protilehlých rohů místnosti. Tak vyjde na každou stěnu stejný počet 2, 5 židle (nikde nebylo řečeno, že židle musí být celé). Výŕezy z fotografií: hruška, citrón, šnečí ulita.
Eliška Murasová
Vlaďko, prima hádanky, díky :-) Vím, snad... Jen si nejsem jistá poslední hádankou a nenalezla jsem jeden rozdíl, škoda, že nejsou obrázky vedle sebe. Mám zveřejnit , nebo počkat?
Eva Mužíková
Nebo bych dala ke každé zdi dvě a ta zbývající dvě doprostřed opěradly k sobě???

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.